“Visi dzīvo bailēs, ka tiks aizdedzināti!” Piromāns dzen šausmās ciemu Jelgavas novadā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Jelgavas novada Valgundes ciema iedzīvotājus un uzņēmējus terorizē piromāni, kuri īsā laika posmā dedzinājuši vairākus īpašumus, nodarot lielus zaudējumus.

Briežaudzētājam nodedzināti vairāk nekā 400 siena ruļļu, citam iedzīvotājam liesmas nopostījušas garāžu, vēl kādā īpašumā nodedzināta saimniecības ēka, kūts, automašīna. Šie un citi briesmu darbi pagājušogad pastrādāti Valgundes ciemā. Iedzīvotāji stāstot, ka esot bijušas arī citas dedzināšanas, tomēr to esot pārāk daudz, lai visas spētu uzskaitīt.

“Bez Tabu” savu sāpi izklāsta Valgundes kokapstrādes uzņēmuma pārstāvji, ziņojot par lielas noliktavas nopostīšanu pērn.

Andrejs
kokapstrādes uzņēmuma priekšnieks

Nodedzināja gandrīz visu lielo noliktavu! Man arī te, uzņēmuma teritorijā, visapkārt ir kokmateriāli. Te pietiek ar vienu sērkociņu, lai nodedzinātu. Netālu man ir māja, kur es guļu naktī. Bail, ka to aizdedzinās. Visi ciemā dzīvo un baidās, vai pa nakti kaut ko neaizdedzinās!

Vietējam uzņēmējam Andrejam pievienojas arī iedzīvotājs Juris, kuram nodedzināta garāža.

Juris
nodegušās garāžas īpašnieks

Visi dzīvo bailēs! Varētu būt lielāka palīdzība no policijas.

“Bez Tabu” komanda ciemā nejauši sastop arī kādu iedzīvotāju, kura sētā gada laikā divas reizes dedzināta saimniecības ēka.

Daudzi cietušie, kur vainīgais?

Kā stāsta cietušie, daudzi vērsušies ar iesniegumiem policijā, likumsargi ierosinājuši kriminālprocesus, tomēr ir neziņā par to gaitu, vai policija ir uz pēdām vainīgajiem.

“Mūs neinformē par gaitu. Teica, ka tas mums neesot jāzina, jo tas var traucēt izmeklēšanai. Vienreiz teica, ka nevar pierādīt vainu. Teica, ka, kad noticis ugunsgrēks, pierādīt var vai nu tad, ja vainīgais pats atzīstas, vai viņu pieķer pie rokas. Bet tāpat arī par citiem dedzināšanas gadījumiem viņš neatzīsies,” par komunikāciju ar policiju stāsta nodedzināto īpašumu saimnieki.

Iedzīvotājiem ir aizdomas, kurš noziegumus pastrādājis, tomēr nevēlas viņus lieki reklamēt, arī baidoties no potenciālām ugunsnelaimēm nākotnē. Par aizdomām, norādot uz konkrētām personām, esot ziņots Valsts policijai.

Pirms vairākiem gadiem Valgundes ciema centrā ļaundaris nodedzināja veikalu, dedzinātāju pieķēra nozieguma izdarīšanas brīdī, vainīgais jau izcietis cietumsodu un atgriezies Valgundes ciemā, informē Juris Bite, Jelgavas novada pašvaldības policists Valgundē. Tomēr kārtībsargs apšauba, ka vainīgais “svaigākajos” noziegumos varētu būt viņš.

“Ja cilvēkam ir kaut nedaudz prāts, tad viņš vairs ko tādu neatkārtotu. Te mums ir aizdomīgi tipāži. Teiksim tā, notiek patruļas. Arī sestdienās, svētdienās, ja notiek pasākumi. Kādi mums pašvaldības policijā ir tie resursi, tādi ir. Mēs [pašvaldības policisti] nestrādājam diennakts režīmā. Esam sasniedzami naktīs pa telefonu,” – tā kārtībsargs Bite.

Kā stāsta pašvaldības policists Bite, naktīs ciemā patrulējot Valsts policija (VP).

VP ierosināti vairāki kriminālprocesi, notiek aktīva izmeklēšana, tiesa, pagaidām aizdomās turamo dedzināšanā neesot, informē VP Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Igors Helmanis.

Igors Helmanis

Igors Helmanis
VP Jelgavas Kriminālpolicijas priekšnieks

Noziedzīgos nodarījumus, kas saistīti ar ļaunprātīgu dedzināšanu, izmeklēt ir ļoti grūti un sarežģīti. Notikuma vietā lietisko pierādījumu praktiski nav. Protams, tiek izstrādāta metodika un taktika, kā šos noziedzīgos nodarījumus izmeklēt. Mums ir pienākums darīt visu iespējamo, lai noziedzīgie nodarījumi tiktu atklāti.

VP pārstāvis Helmanis aicina iedzīvotājus aktīvi ziņot, informēt par visu, kas varētu noderēt izmeklēšanā.

1 komentārs