Visatļautības kalngals! Policists brauc bez tehniskās apskates, nemaksā sodus un “uzmet” invalīdu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

34 komentāri

Ropažu novada pašvaldības policists veic mahinācijas, lai samazinātu nodokļu slogu, pārvietojas ar automašīnu bez tehniskās apskates un neapmaksā piespriestos sodus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ziņo Bez Tabu skatītājs.

Pirms vairākiem gadiem Aivars pārdeva savu automašīnu “Audi A6” par 1200 latiem draugam, Ropažu novada pašvaldības policistam Gundaram Kuzminskim. Tomēr tolaik kārtībsargs spēkratu nepārrakstīja uz sava vārda, lai amatpersona varētu negodprātīgi optimizēt nodokļus, pat nenorādot auto deklarācijā.

“Mums bija vienošanās, ka CSDD nepārrakstām auto, jo man ir otrās grupas invaliditāte, kas paredz dažādas priekšrocības apdrošināšanā, transporta nodoklis nav jāmaksā. Draugam nebija žēl,” stāsta Aivars.

Brauc bez tehniskās apskates! Sak, savējie nesodīs

Fotoradars 2015. gada maijā fiksējis, ka konkrētā auto šoferis pārsniedz pieļaujamo ātrumu. Tāpat pēc radara fotofiksācijas atklājies, ka divus gadus spēkratam nav veikta tehniskā apskate un nav iegādāta OCTA.

Tā kā faktiskais īpašnieks bijis Aivars, tieši viņš saņēmis protokolu savā e-pastā, ko uzreiz pārsūtījis draugam, Ropažu novada pašvaldības policistam, kurš jau vairākus gadus pārvietojas ar konkrēto automašīnu.

Slēpjoties aiz invalīda, viņu arī “uzmet”

Izrādās, par soda apmaksu amatpersona nav likusies ne zinis. To Aivars uzzinājis pērn, kad saņēmis draudus par parāda piespiedu piedziņu no tiesu izpildītāja. Kungs sodu nu jau dubultā apmērā apmaksājis, bet šajā brīdī draudzība izplēnējusi.

Aivars

Esmu pārliecināts, ka viņš brauca bez tehniskās apskates un visa cita, jo viņam ir pazīšanās kriminālpolicijā, un policisti taču savējos nesoda. Jautāsiet – cik maksā draudzība? Izrādās, tikai 175 eiro.

Tieši tik man nācās samaksāt par viņa sodu. Ja viņš tā izturas, es nebūšu pārsteigts, ja viņš kādu notrieks un aizbrauks no notikuma vietas. Ja viņam nav godaprāta tagad, kur tas uzradīsies nākotnē?

“Paraugs” sabiedrībai melo

Lai gan automašīnas pirkšanas un pārdošanas darījumu apliecina dokuments ar abu personu datiem un parakstiem, sarunā ar Bez Tabu Ropažu novada pašvaldības policists Gundars Kuzminskis melo, ka viņam ar spēkratu neesot nekāda sakara, pēc kā sarunu pārtrauc.

Bez Tabu komanda konkrēto automobili ar aizvien neveiktu tehnisko apskati kopš 2013. gada fiksē pie Ropažu novada pašvaldības policijas ēkas. Tāpat, to, ka tā pieder policistam, apliecina Ropažu iedzīvotāji.

Taujāts, vai personai, kura pieķerta šādās negodprātībās, ir vieta policijas rindās, Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks Diāns Veličko teic, ka “ja šādas kļūdas netiek pieņemtas, tad noteikti nav.”

Diāns Veličko, Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks

Tas nav atbalstāmi neatkarīgi no tā, vai tas ir policijas darbinieks, vai nē. Transportlīdzeklim ir jāveic tehniskā apskate, jo pretējā gadījumā tas var apdraudēt citus satiksmes dalībniekus un pašu vadītāju. Šāda rīcība nav pieļaujama!

Gan kārtībsargu priekšnieks, gan Ropažu novada domnieks apņemas veikt pārrunas ar darbinieku un nepieciešamības gadījumā vērsties pret viņu ar sankcijām.

Foto

34 komentāri