Visatļautība? VID Jēkabpilī brutāli pa otrā stāva logu izmet mēbeles, kas noderētu citiem

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

50 komentāri

Brutālā veidā atbrīvojas no nevajadzīgām Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Jēkabpils nodaļas mēbelēm. Jēkabpilieši sašutuši, ka tās netiek piedāvātas iedzīvotājiem, kuru rocība neļauj iegādāties jaunas mēbeles, vai iestādēm, piemēram, bērnunamiem.

Vienu pēc otras no otrā stāva lidina mēbeles, tās atsitas pret zemi un izjūk. Lido galdi, kumodes, krēsli. Brutālā atbrīvošanās no sev nevajadzīgā notiek Valsts ieņēmumu dienesta Jēkabpils nodaļā. Par šādu rīcību nikni ir jēkabpilieši. Sauc to par visatļautību!

“Kad to redzēju, kliedzu: “Ko jūs darāt?! Nedariet tā!” Teicu, lai noliek saudzīgi kaut kur, lai cilvēki var paņemt! Ne visi var atļauties jaunas mēbeles! Šie man atbildēja, ka viņiem tas nav jādara! Lietojami krēsli arī bija samesti atkritumu konteinerā. Mēs, privātie uzņēmēji, skaitām katru centu. Bet Valsts ieņēmumu dienests par nodokļu maksātāju naudu iegādātas mēbeles var vieglu roku izšķaidīt!” satraukta aculieciniece Laila.

Laila strādā netālu no Jēkabpils VID nodaļas. Domājot, ka ar viņas ziņu mēbeles tiek brutāli iznīcinātas, viņas darbavietā vērsušies jēkabpilieši, paužot sašutumu un sakot, ka vēlas nevajadzīgās mēbeles iegūt, taču norādījusi, ka ar šo, kā pati saka barbarismu, viņai nav saistības, tāpat kā citi pārdzīvojot šādu rīcību.

“Es runāju arī ar strādniekiem, kurus VID piesaistīja mēbeļu aizgādāšanai. Viņi teica, ka citkārt esot veduši prom arī labākas mēbeles,” teic Laila.

Jēkabpilieši: Tā nedrīkst rīkoties! Mēbeles noderētu citiem

 

Bez Tabu uzrāda fotoattēlus no “kara lauka” Jēkabpils iedzīvotājiem. Visi kā viens uzskata: kādam mēbeles varēja noderēt.

“Nevajag tā rīkoties! Cilvēki tās savāktu. Ja tās saudzīgi kaut kur novietotu, tās paņemtu kāds! Ja mums ir kas nevajadzīgs, piemēram, apģērbs vai mēbeles, mēs tās saudzīgi novietojam,” – tā Valentīna.

“Tas nav normāli, protams! Nevar mest mēbeles no otrā stāva! Var atdot cilvēkiem. Varbūt noderētu vasarnīcā. Cilvēki taču remontē mēbeles un novieto vasarnīcās,” teic Vasīlijs.

“Tā aplami nedrīkst mest un sadauzīt! Ir ļoti daudz nabadzīgu cilvēku. Mēbeles noderētu. Var piedāvāt bērnunamiem. Tā rīkoties nav loģiski. Ir daudzbērnu ģimenes, tādi, kuri cietuši ugunsgrēkā. Lūdzu, piedāvājiet viņiem! Nevar tā izrīkoties!” sašutusi ir Ārija.

Palīdzēt citiem varēja un vajadzēja

Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Rutko informē, ka ir cilvēki, iestādes, kuriem nepieciešama dažāda veida palīdzība, un pašvaldība var palīdzēt kā starpnieks.

Andris Rutko
Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks

Protams, jāvēršas pie mums. Ir nevalstiskās organizācijas, bērnunami. Ja mēs būtu informēti, mēs šīm iestādēm būtu ziņojuši par mēbelēm.

Tomēr neviens pie mums nevērsās. Aktivitātei bija jāizriet no viņu [VID] puses.

VID Jēkabpils nodaļas pārstāve, ko Bez Tabu sastop valsts iestādes telpās, skaidro, ka “tika aizvestas sen jau norakstītās 1994. gadā iegādātās mēbeles.”

Taujāta, vai VID pārstāvji centušies noskaidrot, vai mēbeles būtu noderīgas, amatpersona sākotnēji teic, ka “nav komentāru”, bet vēlāk pauž, ka “tās noteikti tika piedāvātas”.

Bez Tabu sazinās arī ar Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Jēkabpils filiāli. Pārstāve informē, ka VID darbinieki par viņiem nevajadzīgām mēbelēm nav informējuši.

“Mēbeles cilvēkiem ir vajadzīgas. Man pat ir saraksts ar to, kas cilvēkiem vajadzīgs. Ir vajadzīgi arī galdi, krēsli. Pie mums vēršas privātie. Piemēram, banka, kad likvidējas. Viņi mums nodeva mēbeles. Ir taču iestādes, cilvēki, kuriem tas viss var noderēt,” stāsta LSK Jēkabpils filiāles pārstāve.

VID apgalvo, ka mēbeles nebija lietojamas, taču iedzīvotāju interese liecina par pretējo

Mēbeles, kuras lidinātas no otrā stāva augstuma, nebija lietojamas, apgalvo Aivars Ribickis, VID Nodrošinājuma pārvaldes direktora vietnieks. Tiesa, izrādītā iedzīvotāju interese, piemēram, par konteinerā sakrautajiem krēsliem, norāda, ka cilvēki mēbeles labprāt lietotu.

Aivars Ribickis
VID pārstāvis

Mēbeles, kuras ir lietojamas, tiek atdotas citām iestādēm. Speciālists novērtē, vai tās ir lietojamas.

Atgādinot, ka jēkabpilieši tomēr izrādījuši interesi par atsevišķām mēbelēm, VID pārstāvis A. Ribickis teic: “Ja cilvēks grib kaut ko paņemt no konteinera, [kamēr tas kraušanas laikā tur atrodas,], visdrīzāk, to var izdarīt.”

A. Ribickis informē, ka ar firmu, kas piesaistīta mēbeļu izvešanai, veiktas pārrunas, lai turpmāk neatkārtotos fiksētais. Proti, mēbeļu lidināšana no augstuma, kas neliecina par labu darba ētiku.

Kopumā 2016. gada decembrī un 2017. gadā no VID lietotās mēbeles bez atlīdzības paņēmušas 20 valsts iestādes, tostarp skolas, pansionāti, Valsts policija u.c., informē VID.

VID kustamo mantu nodod atbilstoši MK noteikumiem Nr. 109 “Kārtība, kādā atsavināma publiskas personas manta”. Valsts un pašvaldību iestādes seko līdzi VAS “Valsts nekustamie īpašumi” mājaslapā publicētajiem sludinājumiem un piesakās uz valsts kustamo mantu, kas tiek nodota bez atlīdzības.

Informācija par lietotajām mēbelēm, kuras var iegūt bez maksas, ir pieejama publiski! Skaties šeit!

VID informē, ka utilizēti tiek tie priekšmeti, kuriem ilgstoši ekspluatējot salauztas atzveltnes, regulēšanas mehānisms, tapsējums izdilis un remonts nav lietderīgs. Liela daļa skapju, dokumentu plauktu, atvilktņu bloku ir no skaidu plates, kas vairākkārtīgi ilgstoši ekspluatēti, pārvietoti un pie katras montāžas/demontāžas zaudējušas kvalitāti.

50 komentāri