Virs Rīgas, Tukuma un Liepājas nakts aizsegā riņķo aizdomīga lidmašīna. Tās lidojuma maršruts pamatīgi pārsteidz

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

19 komentāri

Nelielā lidmašīna vairākas stundas riņķojusi virs Rīgas, Tukuma, kā arī Liepājas. Iedzīvotāji nakts laikā pamodušies un nav varējuši vairs iemigt.

Bez Tabu rīcībā esošā informācija liecina, ka lidaparāts uz Latviju atlidojis 13. novembrī no Serbijas galvaspilsētas Belgradas. Latvijā tā katru nakti veikusi lidojumus vairāku stundu garumā.

Lidaparāts mūsu gaisa telpā lidinājies līdz pat 19. novembrim, gaisā paceļoties katru nakti. Uzreiz pēc mūsu valsts svētkiem lidaparāts pilotēts uz Vācijas pilsētu. Aplūkojot lidojumu maršrutu, redzams, ka pilots nakts laikā visvairāk riņķojis virs Rīgas, kur pamodinājis arī vairākus iedzīvotājus.

Imantas iedzīvotājs

Ko šī lidmašīna šonakt 5 stundas darīja virs Rīgas? Zinu, ka naktī lidmašīnas Rīgas lidostā neielido un neizlido, taču šonakt ik pēc 5 minūtēm ”vuuuuu”. Domāju, Rīgu evakuē, vai?

Atveru savu iecienīto ”radara lapu”, un tavu brīnumu, viens “spēlējas” mums virs galvas.

Nu tad manas versijas: kaisīja vīrusus vai kaisīja zāles pret klepu, kas tagad plosās, spiegoja, skaitīja dzīvniekus, dedzināja degvielu, piloti lika eksāmenus, oligarhi slēpa jaunas sarunas debesīs.

Vienu nakti lidmašīna lidinājusies virs Liepājas, trīs naktis pavadītas Tukuma tuvumā, turpretī visilgāk lidaparāts bija novērojams tieši virs mūsu galvaspilsētas. Pievienotajos attēlos redzams, ka pilots veicis vairākas apļveida kustības.

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) skaidro, ka šī lidmašīna fiksēta tieši pie šīm pilsētām, jo tur ir lidostas. Lidojumi esot saskaņoti un tos pasūtījusi CAA.

Māris Čerņonoks
Civilās aviācijas aģentūras Aeronavigācijas daļas vadītājs

Tie ir ikgadēji veicamie radiotehnisko un nosēšanās līdzekļu aplidojumi. Tiek vērtēta mūsu navigācijas līdzekļu precizitāte, kas ir lidojumu drošības jautājums.

Aplidošanai ir sava programma, tā ir jāveic, nemainot lidošanas profilu. Dienā ir liela lidmašīnu intensitāte, tādēļ tiek meklēti ”logi”, kad citas lidmašīnas nelido.

Civilās aviācijas aģentūrā norāda, ka tiks vērtēta iespēju iepriekš brīdināt iedzīvotājus par intensīvajiem nakts lidojumiem, lai neradītu lieku uztraukumu.

19 komentāri