”Viņu dzīvnieki dzer tīrāku ūdeni nekā mūsu bērni!” Zirgaudzētāji Raunā apdraud daudzbērnu ģimeni

Daudzbērnu saime no Raunas, kurā arī vairāki mazi bērni, ziņo, ka kaimiņos esošā staļļa saimnieki piesārņo vidi un apdraud apkārtējo cilvēku veselību, nolaidīgi uzglabājot zirgu mēslus. Lietavu laikā virca no milzu mēslu krāvuma plūst tuvējā apkārtnē. Iedzīvotāji satraucas, ka nonāk arī strautā, līdz ar to arī akā, kas ir lielās saimes vienīgais dzeramā ūdens avots.

Atpakaļ uz rakstu

12 komentāri

 • Jūs ko mīlīši

  Jūs ko mīlīši

  Lai staļļu ipašniece ieliek sludinājumu,ka atdod bez maksas zirgu mēslus,būs izķerts kā likts,katram dārzā noderēs!
 • ,.,

  ,.,

  ”Mēs pie šīs problēmas risināšanas strādājam visu šo apzināto laiku. Esam tikušies un runājuši ar staļļu īpašniekiem, bet acīmredzot nekas nav mainījies. Kūtsmēslu novietošanā jāievēro prasības. Acīmredzot saimniecībā šīs prasības neievēro, bet pašvaldība nekādā veidā to nespēj ietekmēt. Tas tā nevar turpināties, tas nav normāli! Jāmeklē visi iespējamie resursi, lai atrisinātu šo situāciju,” teic Raunas novada domes izpilddirektore Linda Zūdiņa-Sivko.
  PĒC KONKRĒTĀ TEKSTA VIEN VAR SAPRAST, KA SAIMNIEKIEM TAS VISS JAU TIKA TEIKTS UN ZIŅOTS JAU SEN, BET IZSKATAS KA ŠIEM BRAŠAJIEM STAĻĻA SAIMNIEKIEM DZIĻI PIE DIRSAS KĀDAS LIETAS IR JĀIEVĒRO UN JĀUZLABO SAIMNIECĪBĀ. KRIEVI PALIEK KRIEVI VIENMĒR UZSKATĪS SEVI PAR PASAULES NABĀM UN GALVENAJIEM NOTEICĒJIEM, BET DIEMŽĒL LIKUMI DOMĀTI VISIEM.... ARĪ KRIEVIEM
 • Irēna Mežale
 • ...

  ...

  Ja tā vietā no kā viņi ņem ūdeni ir aka, tad es esmu valsts prezidents. Dzīvoju Raunā. Zināmi ir tie cilvēki, alkohols lielā cieņā, kamēr paši vasarās vienmēr dzer, mazie rāpo apkārt. Regulāri arī notiek skaļi skandāli ar lamuvārdu mētāšanos. Iepriekšējiem mājās īpašniekiem ne prātā nenāca ņemt ūdeni no "akas", kur gadiem ilgi bija krājušās mirušās vardes, alkohola pudeles un bundžas. Neticu, ka pa tiem 3 gadiem(ja nemaldos tad tik ilgi viņi tur ir bijuši) vispār tāda gadiem ilgi krājusies preteklība, kas zemē iesūkusies var pazust, neminēsim arī to, ka šis te veidojums atrodas metru no publiskā ceļa, un nav runa par to, uz kura mēdz ik pa laikam parādīties vircas tērcīte. Arī cik esmu manījis, sausā laikā problēmu nav, pieņemu, ka vislielākās problēmas šobrīd ir sagādājis tikko bijušais atkusnis, kurš pārpludinājis grodus, kuros ikdienā viss tiek uzkrāts.
  • Uuu

   Uuu

   Bezatbildīgs tad tu esi, ja redzi/zini, ka vecāki dzer un mazi bērni vieni paši. FUJ tev.
   Un vienalga, lieto alkoholu vai nē, šāds ūdens nav domāts cilvēkam.
   • tā lūk

    tā lūk

    Saprotu, ka nav jādzer virca, bet, lai tā raudātāja un viņas meita pakustās un gan jau sanāks arī ūdensvadam. Piedāvājiet viņām darbu pēc tam jau nesazvanīsiet un nesatiksiet. par alkoholu gan pārspīlēts.
  • Anonīmais

   Anonīmais

   šo ģimeni pazīstot varu teikt vienu.... Tu neesi kaut ko sajaucis par dzeršanām un visu... Šie cilvēki nav slikti. viņus jau zinu ilgi. neviens no viņiem nav nekāds alkoholiķis. Jūs šeit smagi pārspīlējāt. Un runājot par stalli.. mēsli kur stav neatbilst prasībam tik tuvu ceļam pirmkart nevar stavet,otkart viņiem tā virca tek jau 4 gadi.. protams kad sauss un ziema tad problemas nav tadas.. bet kad list un slapjš tad viss pa visu ceu pa citu īpašumu pa visu viņas virca tek kā nedrīkst vispār būt.. tas ir pārkāpus kur nu vel citu dzeramā ūdeni laiz sūdus.. nebutu tas visi tada ka uzkalniņa visi viņas sūdi tecētu uz raunas centru.. taka padomājiet ar galvu.....
  • .....

   .....

   Izskatas ka šo komentāru ieraksitijusi staļļa saimniece, lai visi pievertu acis uz viņas nekaunību un bezatbildību. Manuprāt, ja staļļa saimniece neļauj labot ūdensvadu, kurš atrodas viņu īpašumā, tad lai vismaz ļauj cilvēkiem iegūt tīru un dabīgu ūdeni no avota, kurš atrodas šo cilvēku īpašumā nevis aizdirš valsts īpašumu (ceļu) un kaimiņu īpašumu ar savu vircu. Manuprāt, ekoloģiski vai neekoloģiski tos zirgus viņa baro virca nedrīkst atrasties uz ceļa un vel jo vairāk svešā īpašumā. Ja jau saimniece uzskata to par tik ļoti ekoloģisku un labu tad lai uzlabo savu biznesu un sāk veidot vircas spā kurortu un izmanto savu vircu lietderīgi.
 • Stase Lisicina

  Stase Lisicina

  Bērniņi nav vainīgi pie nekaunīgas zirgu audzētājas,ja nevar novērst savu bezatbildību, PVD lai liedz nodarboties ar tādu darbošanos.Kas tā par izpilddirektori ja netiek galā ar saviem pienākumiem, cilvēki ievēlēja lai strādā ,ja nevar tad govis slauc.Es kā māte tos kaimiņus pati iznīcinātu ar visiem viņas lopiem???
 • ...

  ...

  Diez vai pati dzertu to ūdeni, un tas viņas komentārs par to ka viss tur dabīgs... nu vnk apkritu!
 • Inga

  Inga

  Kolosāls arguments par to, ka virca ir dabīga! :D Man arī patika, kā vakar Juris Šteinbergs to nokomentēja...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!