”Viņš vienkārši bija piedzēries un ”atplīsis”! “Latvijas dzelzceļa” pārbrauktuves strādnieks darbavietu sajaucis ar atskurbtuvi

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

0 Komentāru

Pēdējo dienu lielākais apspriestais notikums Latvijas sabiedrībā ir kāda aculiecinieka uzņemts video, kurā atklājas, kamdēļ pērnās darba nedēļas izskaņā daudziem šoferīšiem nācās bezjēdzīgi nīkt pirms dzelzceļa pārbrauktuves pie Krustabaznīcas. Iemesls traģikomisks. “Latvijas dzelzceļa” darbinieki piedzēries saldi dusēja.

Darba dienas vakarā pie dzelzceļa sliedēm pēc vilciena aizbraukšanas autovadītāji bezdarbībā nīkuši aptuveni 17 minūtes. Kā redzams aculiecinieka video, viņš nav izturējis un gājis lūkot, vai ar uzņēmuma ”Latvijas dzelzceļš” darbinieku viss ir kārtībā un kādēļ barjeras neveras vaļā. Viņa uzņemtajā video redzamais sabiedrībā izsauc dažādu reakciju un dažādus komentārus. Viens ir nikns, cits par to smej. Jo uzņēmuma darbinieks ir piedzēries un aizmidzis uz grīdas.

Interneta komentāros zem aculiecinieka video

”Nē, nu kur prāts, “kost” darbā!

Paveicās, ka tajā laikā nenotika kaut kas nopietns un nebrauca operatīvais transports uz izsaukumu.”

”Apbrīnojami, ka kādam tas vispār var šķist smieklīgi.”

”Un tā mēs tur sēžam un gaidām…”

 

Uzņēmuma ”Latvijas dzelzceļš” galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners “Bez Tabu” paziņo, ka darbinieks jau ir atbrīvots. Viņš apstiprina, ka brīdī, kad vīrieti nofilmējis aculiecinieks, viņš bijis alkohola apskurbināts.

Dainis Zvaners
”Latvijas dzelzceļš” galvenais tehniskais inspektors

Šajos posteņos katru dienu izlases veidā tiek veiktas alkohola pārbaudes. Arī pirms maiņas strādniekiem liek pūst “trubiņā”, bet tas negarantē, ka cilvēks pēc tam nesāks lietot ugunsdziru.

Attiecīgā dzelzceļa pārbrauktuve ir pusautomātiskā. Tas nozīmē, ka tad, kad tuvojas vilciens, tam esot noteiktā attālumā barjeras aizveras automātiski. Kad sastāvs aizbrauc, cilvēkam to jāatver. Tuvojoties vilcienam, darbiniekam jāpārliecinās, vai uz sliedēm nav kāds neapdomīgs gājējs vai brutāli ceļu satiksmes noteikumus pārkāpjošs autobraucējs. Kā izrādās, vīrietis tajā dienā aizvietojis pārbrauktuves dežurantu, jo pēc profesijas ir sliežu ceļu montieris, kurš speciāli mācīts arī šo pienākumu veikšanai. Uzņēmumā strādājis daudzus gadus, nekad nekas tamlīdzīgs līdz šim nav bijis.

Sanita
Uzņēmuma darbiniece

Tā vienkārši ir neattaisnojama attieksme pret darbu un drošību.

Uzņēmuma pārstāvis Zvaners sola, ka negaidītās pārbaudes turpmāk būs biežākas, vietās, kur pulcējas darbinieki, tiks uzstādīti stacionārie alkometri, turpmāk strādājošajiem alkohola esamību izelpā pārbaudīs gan pirms, gan pēc darba.

Foto

0 Komentāru