“Viņš tā prot izraisīt uzticību, ka es biju gatava viņam aizdot trīs tūkstošus eiro!” Jauniete brīdina par puisi no iepazīšanās portāla 

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

49 komentāri

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāja Karīna, jauna sieviete, (vārds ir mainīts) ir gatava dalīties, kā beidzās viņas mēnesi ilgās attiecības ar puisi, ar kuru iepazinusies globālajā tīmeklī. 

Karīna ievietojusi sludinājumu iepazīšanās portālā. Jau pirmajā dienā atsaucies puisis, kurš iemantojis viņas uzticību. Ieradies pie viņas, vairākas dienas pavadījuši kopā.

Karīnai nebijis darba. Puisis solījis to atrisināt un viņai palīdzēt, jo pašam esot uzņēmums, ir turīgs, varot viņu iekārtot darbā. Piedāvājis braukt uz Rīgu strādāt. Karīna tā arī darījusi. Jau autoostā paziņojis, ka viņam vajagot naudu, lai aizbrauktu uz Poliju un Lietuvu un lūdzis aizdot pāris simtus eiro, kurus solījies atdot.

Karīna aizdevusi. Pavisam drīz puisim atkal negaidīti vajadzējis naudu. Lai puisim izpalīdzētu, Karīna ieķīlājusi dārglietas, datoru, telefonu un ņēmusi “ātros kredītus”.

Kopā esot aizdevusi aptuveni trīs tūkstošus eiro. Tas noticis mēneša laikā. Karīna ticējusi, ka puisis naudu atdos, jo puisis mācējis skaisti apvārdot, arī ģērbies stilīgi, zīmolu apģērbā, taču jaunietis pazudis. Karīnai darba nav, bet kredīti jāatdod, jo procenti aug griezdamies. Meitene notikušā dēļ pat mēģinājusi izdarīt pašnāvību, iedzerot miega zāles.

Raidījuma “Bez Tabu” žurnālisti sazinās ar Karīnas pāridarītāju. Interviju televīzijas kameras viņš sniegt nepiekrīt, vien apstiprina, ka naudu atdot negrasās:

Puisis vainu neatzīst

“Kāda aizņemšanās? Viņa tērēja manu naudu, es tērēju viņas naudu. Kurā vietā es aizņēmos?Ja jau tā ir taisnība, negribu būt rupjš, bet – kur ir fakti, kur es rakstu vai saku, vai tu vari aizdot?! Ja tā patiešām ir, es gribu redzēt vietu, kur esmu teicis, vai tu vari aizdot?”

Par puiša rīcību, kurš sākumā licies tik uzticams, sašutusi arī Karīnas mamma.

Karīnas mamma

“Man likās viņš mīļš. Nespēju iedomāties neko sliktu par viņu, bet izrādās, – aiz tā slēpjas ļoti bīstams cilvēks.”

Karīnai izdevies telefonsarunas ar puisi ierakstīt, kurās dzirdams, ka viņš sola naudu atdot:

“Vai tiešām nevari dabūt 70 eiro? Man nebija kam pajautāt. Atdošu pēc tam atpakaļ.”

Karīna noskaidrojusi, ka viņa nav vienīgā, kuru puisis izmantojis. Līdzīgi rīkojies arī ar citām bēdu māsām. Ir jau ir uzrakstījusi iesniegumu policijā. Kārtībsargi iesniegumu pašlaik izskatot un komentārus par radušos situāciju vēl nevarot sniegt.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča stāsta, kā rīkoties, lai nenokļūtu līdzīgās situācijās kā Karīna, proti, vai tā būtu nereģistrēta kopdzīve, draudzība vai pat laulība, ja viens otram aizdot naudu, vislabāk to iegrāmatot un abi parakstās. Ja summa ir liela, tad jādodas pie notāra un jāsastāda izpildraksts. Tad būs  mierīgs prāts, ka naudu atgūs, jo tad nav jādodas uz tiesu, bet parādu uzreiz piedzen tiesu izpildītājs.

Karīna atzīst, ka galvenais, kālab nolēmusi publiskot savu bēdīgo pieredzi, esot vēlme no līdzīgām situācijām pasargāt citas meitenes, un, ja kāda to jau piedzīvojusi, aicina nebaidīties rakstīt iesniegumus policijā, vai sazināties ar viņu. Kopā būšot vieglāk cīnīties par taisnību.

Foto

49 komentāri