“Viņš aizveda pēdējo kravu un sāka bēguļot,” meža īpašnieks Inešos brīdina par krāpniekiem!

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

27 komentāri

Valdis no Inešiem pērnā gadā kopā ar bērniem nozāģēja nelielu daļu sava meža daļas. Februāra sākumā sludinājumu portālā viņš atrada pircēju, kurš bija gatavs kokmateriālus arī iegādāties.

Nākamajā dienā Valda īpašumā ieradās pircējs, lai apskatītos krautuvi. Kaut arī pēc Valda aprēķiniem baļķiem būtu jāmaksā 14 tūkstošus eiro, viņi vienojās par 11. Piecu darba dienu laikā sarunāja, ka samaksās visu naudu.

Valdis aizsūtīja savu bankas konta numuru pārdevējam uz Whatsapp lietotni.

Valdis
grib atgūt naudu

Tā arī līdz šodienai Didzis Pogulis man neko nav samaksājis. Nevienu krautuves ziņu nav atsūtījis, praktiski vispār nav liecies ne ziņas. Man arī katrs baļķis bija samērīts. Esmu 12 gadus mežā strādājis, tomēr to lietu saprotu. Iznāca tā, ka viņš aizveda pēdējo kravu un praktiski sāka bēguļot, klausuli man necēla. Uzrakstīju Didzim, ka vērsīšos policijā, viņš solīja, ka atbrauks, taču nekā.

Šobrīd Cēsu Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess, arī policijas aicinājumus liecināt, firma ignorē.

Didzis Pogulis
SIA “Forest Assets Latvia” pārstāvis

Mūsu strīds vienkārši ir par to, ka viņš nevēlas parakstīt manis izsniegto pavadzīmi un jau ietiepjas visu šo gadu no darījuma noslēgšanas. Līdz ar to es nevaru viņam izmaksāt naudu, pagaidām pastāv civilstrīds, un man nav garantiju, ka netiks vērstas vēl kādas prasības pret uzņēmumu, kuru es pārstāvu. Tomēr es apsolu, ka sazināšos ar viņu vēlreiz un visu nokārtosim.

Internetā ir atrodamas vairākas sūdzības par Didža neizdarībām. Cēsu Valsts policija apstiprina, ka iesaistītās personas jau ir kārtībsargu redzeslokā.

Aldis Pāže
Valsts policijas Cēsu iecirkņa priekšnieks

Izmeklēšana ir procesā, iespējamās vainīgās personas ir noskaidrotas. Mēs veicam visas darbības, lai viņas nopratinātu. Iesaistītās personas ir policijas redzeslokā, ir bijuši jau vairāki notikumi. Ja personas nesadarbojas ar policiju, tad tiek pieņemts lēmums piespiedu nogādāšanai uz procesuālām darbībām – pratināšanu.

Valdis bija apsolījis naudu iedot bērniem skolas gaitām. Pašam arī veselība neesot tā labākā, tāpēc viņš ir gaužām vīlies, ka samaksu par pārdotajiem materiāliem nav saņēmis.

Pagaidām notiek izmeklēšana, taču policija aicina rūpīgi izvērtēt, ar ko slēgt darījumus.

27 komentāri