Viņi var klauvēt arī pie jūsu namdurvīm! Pensionāre nepagūst attapties, kad paraksta līgumu par 1000 eiro!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

9 komentāri

Vecmīlgrāvja iedzīvotāja Elizabetes kundze saņēmusi zvanu no vīrieša, kurš sacījis, – viņas dzīvoklī notikšot ūdens pārbaude, taču noslēpis faktu, ka patiesībā ir ūdens filtru tirgotājs.

Kad ieradies dzīvoklī, paņēmis ūdens paraugus un veicis kaut kādas darbības, kuru rezultātā ūdens mainījis krāsu. Apgalvojis, tas nozīmējot, – ūdens ir netīrs.

Sacījis, ka ar pensionāres kaitēm esot daudz jādzer, bet, lietojot šādu ūdeni, var tikai tikt pie vēl nopietnākām saslimšanām. Pārliecinājis, ka nepieciešams ūdens filtrs.

Nepaguvusi ne attapties, kā ūdens filtra pasūtījuma līgums ar jau ierakstītiem Elizabetes kundzes datiem bijis uz galda. Tas noticis zibenīgi, lai pensionāre nepagūtu pārdomāt.

Līgums paredz, ka par filtru jāmaksā 891 eiro, bet pašai pensija vien 232 eiro. Rezultātā 3 gadus jāmaksā kredīts. Kad pēc ūdens filtra uzstādīšanas un arī pēc tā nomaiņas palielinājies ūdens patēriņš, firmas pārstāvim sacījusi, ka nevēlas šādu filtru, taču ko nu vairs.

 

Bez Tabu sazinās ar filtru tirgotāju, taču tā pārstāvji interviju klātienē sniegt atsakās, vien telefonsarunā iesaka rakstīt vēstuli, ka grib no filtra atteikties, taču nesola, ka naudu atdos.

Elizabetes kundze ar advokāta palīdzību vēstuli jau uzrakstījusi. Advokāts ir sašutis par veidu, kā tirgotājs pārdod savu preci: bez lietošanas instrukcijas jau iepriekš sagatavotā līgumā iekļauj pircējas datus, kas esot prettiesiski.

Turklāt pārsteidz, kā atrod pensionārus, kas ir visgodīgākie maksātāji un kurus visvieglāk pārliecināt. Jau palīdzējis pensionārei uzrakstīt iesniegumu Datu valsts inspekcijai un Patērētāju tiesību aizsardzības centram. Aicina būt uzmanīgiem, parakstot līgumus vai jebkādus citus dokumentus.

Arī “Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks lūdz neuzķerties un melīgiem apgalvojumiem, ka Rīgā dzeramais ūdens ir netīrs. Dzeramā ūdens kvalitāte esot atbilstoša visām normām un auksto ūdeni pat drīkstot lietot uzturā tieši no krāna, iepriekš pat nenovārot.

Foto