”Viņi uzvedas kā cūkas, bet pašvaldība neko nedara!” Ādažniekiem līdz kaklam tālbraucēju šoferu izdarības

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

23 komentāri

Piemēslotas, piekakātas un izbraukātas ceļa malas. Apstāšanās un stāvēšana vietās, kur to nedrīkst un tā, ka vietējie iedzīvotāji netiek uz saviem īpašumiem. Ādažu iedzīvotāji pieprasa beidzot tikt galā ar tur esošās degvielas uzpildes stacijas ”Circle K” klientiem.

Degvielas uzpildes stacija atrodas Tallinas – Rīgas, vai Rīgas – Tallinas šosejas malā Ādažos. Teritorijā izbūvēts gana liels stāvlaukums, kuru ļoti iecienījuši tā saucamie ”fūristi”, kuriem noteikts, ka ik pa brīdim ir jāatpūšas, lai brauciens būtu drošs. Skatītāji iemūžinājuši daļu cūcību, kuras redzamas ceļa malā. Cilvēku fekālijas, urinēšanas pārpalikumi utt. Tā viena bēda. Otra, vakaros un nakts stundās tālbraucēji savus gruntīgos spēkratus uz piebraucamā ceļa saliek tā, ka apkārtējo īpašumu saimnieki netiek klāt savai zemei.

Norūpējies Ādažu iedzīvotājs

”Ādažu pašvaldības policija nesoda šos šoferus, ”Circle K” pārstāvji atsakās risināt jautājumus un uz vairākkārtējiem iedzīvotāju lūgumiem satikties un pārrunāt situāciju, lai rastu risinājumu, nereaģē jau mēnesi. Atbrauciet un apskatieties paši!”

Vietējo likumsargu priekšnieks Oskars Feldmanis noraida jebkādus apvainojumus par to, ka pašvaldības policija grēkāžus nesodos. Tiekot darīts viss, lai uzpildes stacijas apkaimē ieviestu kārtību.

Oskars Feldmanis
Pašvaldības policijas priekšnieks

”Attiecīgā vieta ir iekļauta ekipāžu patrulēšanas maršrutā. Puiši tur piebrauc bieži. Ja viņi redz, ka kāds apstājies neatļautā vietā, šoferim palūdz auto pārdzīt citur, ja nereaģē, tad rakstam soda kvītis. Un tādu nav mazums.”

Līdz šim sūdzības bijušas tikai par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Par to, ka vadītāji piecūko citam piederošu teritoriju, nē. ”Circle K Latvia” sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Stūre Bez Tabu skaidro, ka pie viņiem ir vērsusies viena īpašuma īpašniece. Viņas zemes gabals robežojas ar degvielas uzpildes stacijas teritoriju.

Ieva Stūre
”Circle K Latvia” pārstāve

”Mēs no savas puses esam izdarījuši visu, lai nodrošinātu kārtību. Kur izmest atkritumus ir, vieta, kur nokārtot dabiskās vajadzības arī. Mūsu kompānija par savu naudu ir kopusi apkārt esošās teritorijas.”

Uzņēmuma pārstāve sola, ka kompānija no savas puses vēl uzliks papildus informatīvās zīmes, lai katram būtu skaidrs, kur var apstāties un izbaudīt atpūtas laiku. Papildus tiks izvietotas atkritumu urnas, lai pēc iespējas mazinātu apkārtējās teritorijas piedrazošanu. Tai pat laikā viņa atzīst, ka katram šoferim cilvēku blakus nenolikt un visticamāk, ka būs indivīdi, kuriem viss ir vienalga. Ko neapmierinātajiem iedzīvotājiem iesaka darīt pašvaldība? Rakstīt pieteikumu, lai pagasts arī ceļa otrā pusē izvieto zīmi, kas tur aizliegtu stāvēt ar automašīnu.

 Foto