”Viņi ņēma visu, pat bērnu ratus…” Latgalē vietējie izvazājuši bojāgājušās ģimenes mantas

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

11 komentāri

Pēc traģiskas avārijas ciemā Latgalē, Rēzeknes pusē, vietējie iedzīvotāji nozog bojāgājušo – divu ārzemnieku – mantas, ziņo aculiecinieks.

Decembra rītā ap pulksten 9.30 uz ceļa A13, braucot virzienā no Daugavpils un Rēzekni, Vertukšnes ciemā avarēja “Renault” markas spēkrats. Bojā gāja Krievijas pilsone un Francijas pilsonis, kurš bija arī automašīnas vadītājs.

Visdrīzāk, šoferis aizmidzis, kā rezultātā auto iestūrējis pretējā braukšanas joslā, pēcāk grāvī, kas, savukārt, virzījis spēkratu kokā, pieļauj Valsts policijā (VP).

Ziņo par līķu apzagšanu

Vertukšnes ciema iedzīvotāja, kura vēlas palikt anonīma, ziņo par satraucošu vietējo iedzīvotāju rīcību pēc avārijas – marodierismu.

“Viņiem [bojāgājušajiem] bija pilna mašīna ar mantām, jo viņi, kā sapratu, pārbrauca. Tās mantas tika izvilktas ārā no mašīnas. Tad vietējiem bija labumi. Kam tika dators, vienam telefons. Cits pat bērnu ratus bija aizvilcis. Policija nepasargāja tās mantas. Man bija šoks! Kā mēs izskatāmies citas valsts acīs?” par līķu apzagšanu ziņo anonīma aculieciniece.

Pēcāk ar zādzībā iegūto marodieri esot “lielījušies” vienīgajā ciema veikalā. Taujāta par zādzību, pārdevēja veikalā skaidro, ka dzirdējusi vien nostāstus, tomēr pati todien veikalā nestrādāja.

 

Tiesa, pārdevēja stāsta, ka vietējie iedzīvotāji metušies palīdzēt avarējušajiem, jo domājuši, ka aizvien dzīvi, tāpēc no automašīnas izmetuši daļu mantu, lai vieglāk būtu izvilkt cietušos. Tomēr ātri ieradušies dienesti, kuru darbinieki likuši pārtraukt palīdzības akciju.

Valsts policijā visu noraida

Valsts policijā noraida runas par to, ka jebkas būtu nozagts un ka policija nav spējusi nosargāt bojāgājušo mantas.

Ksenija Belova, VP Latgales reģiona pārvaldes pārstāve

Apkārt automašīnai arī bija izmētātas mantas. Bet, kamēr atbrauca operatīvā grupa, vieta bija apsargāta, arī pēc operatīvās grupas atbraukšanas visas mantas tika savāktas un izņemtas kriminālprocesa ietvaros.

Teikt to, ka tās mantas būtu nozagtas, tam nav pamata. Kad ieradās cietušo pārstāvji, un tās mantas tika nodotas viņiem, no viņu puses nav bijis sūdzību un iesniegumu par to, ka daļa mantu būtu pazudusi.

Aculiecinieki uzskata, ka policija melo

Spriežot pēc Bez Tabu uzrunāto Vertukšnes ciema iedzīvotāju sniegtās informācijas, policija noklusē to, ka pēc avārijas nav spējuši pasargāt lietas. Vietējie pudeles brāļi esot piesavinājušies mirušo mantas.

“Pēc tam, kad policija visu it kā salasīja, viņi tur gāja. Ņēma visu iespējamo: konfektes, telefonus, magnētiņus. Visu ņēma un nesa uz mājām. Vietējie alkoholiķi tur ‘bomžoja”. Atrada telefonu. Vēlāk, pēc dažām dienām, policijas ekipāža atbrauca atkārtoti un prasīja, kur tas arī. Prasīja arī par pasi, jo arī tā bija nozudusi. Mēs norādījām, kur dzīvo cilvēks, kurš piesavinājās telefonu. Tur to arī atrada,” stāsta vietējie iedzīvotāji.

VP pārstāve Ksenija Belova, kura atbildīga par komunikāciju ar medijiem, ir pārsteigta par šādu informāciju. Viņai par to kolēģi neesot ziņojuši, tāpēc, pieļaujams, attiecīgā iecirkņa pārstāvji K. Belovu par to nav informējuši, cerot, ka

Bez Tabu komanda neuzzinās par viedtālruņa meklēšanu.

Iespējams, marodieri piesavinājušies arī citas lietas, par kurām nezina arī bojāgājušo tuvinieki, tāpēc VP iesaka informēt likumsargus par to atrašanos svešās rokās, savukārt iespējamo policijas darbinieku neizdarību varētu vērtēt VP Iekšējās kontroles birojā.

Foto

11 komentāri