”Viņi mūs “uzmeta”!”; tirgotāji nikni uz ”Rīgas Centrāltirgus” vadību

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Sigitai Rīgas Centrāltirgū ir divi puķu kioski. Tie abi šobrīd ir slēgti, jo pieprasījums pēc ziediem ir pamatīgi krities, kā arī rūpes par savu veselību un drošību ir pirmajā vietā. Pat ja Sigita turpinātu strādāt, nopelnīt nevarētu.

Tirgotāji gan ar kolektīviem, gan individuāliem iesniegumiem vērsušies pie AS ”Rīgas Centrāltirgus” vadības ar lūgumu samazināt nomas maksu. Kaut sākotnēji tirgotāji saņēmuši mutvārdu solījumu, ka nomas maksa tiks samazināta par 50%, jaunie rēķini tika izrakstīti pilnā apmērā.

Sigitai par viena kioska nomu ”Rīgas Centrāltirgum” jāmaksā 382 eiro mēnesī. Tie gan nav vienīgie izdevumi, vēl jānorēķinās par patērēto elektroenerģiju (martā tie bija 72 eiro), kā arī jāapmaksā atkritumu izvešana.

Ja vadība turētu savu solījumu un piešķirtu 50% atlaidi, tirgotājiem tas būtu būtisks atvieglojums laikā, kad pārdot kādu ziedu jau ir laimes spēle.

Sigita
Ziedu tirgotāja

Šobrīd izdodas pārdot tik daudz, lai sanāktu ceļa naudai un maizītei bez sviesta. Īsti neizprotam, kādēļ jāmaldina tirgotāji. Lielākā ziedu kiosku daļa ir aizvērta. Mēs cerējām saņemt solīto atlaidi, tas būtu būtisks atvieglojums.

Arī tā saucamos lupatniekus piemeklējusi tā pati problēma. Tirgotāji ir dusmīgi uz Centrāltirgus vadību, kas solījusi pretimnākšanu, taču solījumu nav turējusi. ”Situācija ir tāda, ka mums vispār nav pircēju. Nevaram apmaksāt īres maksu. Vismaz kaut daļēji to samazinātu. Vispār nenāk cilvēki, mums vispār nav ienākumu,” raidījumam norāda Jeļena, kura tirgū strādā divdesmito gadu.

Kavēšanās esot saistīta ar situāciju Rīgas domē, kur pašreiz darbojas trīs administratori un izpilddirektore, kuriem jāizskata ļoti plašs jautājumu loks. Plānots, ka nomas maksas atlaides saņems kā ziedu tirgotāji, tā citi tirgotāji.

Artis Druvinieks
”Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs

Šāda situācija izskaidrojama ar to, ka ”Rīgas Centrāltirgus” pēc būtības īsti neiekļaujas statusā, kas ir definēts Ministru kabineta 180. noteikumos. To, ko Centrāltirgus vadība solījusi saviem nomniekiem, to mēs apņemamies izdarīt. Regulāri sazinos ar Rīgas domes pārstāvjiem un gaidām, kad tiks pieņemts lēmums. Apmeklētāju plūsma Centrāltirgū samazinājusies par 70-80%. Būtiski ir dot tādas atlaides, kas viņu biznesu spēj uzturēt pie dzīvības, tas mums ir galvenais.

Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs sola, ka, saņemot zaļo gaismu no akcionāriem, nomniekiem, tiks veikts nomas maksas pārrēķins no ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienas.