”Viņi ir bīstami!” Suntažu internātpamatskolēni uzbrūk vietējai iedzīvotājai

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Suntažniece Anna dzīvo blakus internātpamatskolai. Skolas audzēkņi sievietes un viņas bērnu ikdienā ienesuši asas izjūtas, katra iziešana ārpus mājas ir ar pamatīgu piedzīvojumu.

Suntažu internātpamatskolā mācās skolēni ar somatiskām saslimšanām, garīgās attīstības un veselības traucējumiem. Ziedu laikos skolā bijuši vairāk nekā 400 audzēkņu, šobrīd to skaits sarucis līdz aptuveni 50.

Nepilngadīgie skolēni brīvajā laikā smēķē turpat netālu no skolas, pie ēkas, kurā dzīvo Annas ģimene, stūra, kā arī bērnu rotaļu laukumā. Anna vairākkārt vērsusies pie skolas vadības, norādot uz nepilngadīgajiem smēķētājiem, taču nekāda rīcība nav sekojusi.

Anna
Dzīvo blakus internātpamatskolai

Viņi teica, ka man jāfotografē, kur viņi smēķē. Jāsūta viņiem bildes. Kāpēc man tas ir jādara, ja tas ir skolas vadības uzdevums?

Sapratuši, ka Anna skolas vadību informē par skolēnu nedarbiem, viņi izrādījuši agresiju gan pret sievieti, gan pret viņas mazgadīgajiem bērniem. Skolēni reiz pat sapulcējušies pie Annas dzīvokļa logiem, kā arī pa tiem dauzījuši.

“Bez Tabu” ierašanās brīdī skolas durvis ir aizslēgtas, mūs sagaida dežurante. Skolas vadītāja esot atvaļinājumā, viņas vietniece atsakās tikties ar raidījuma komandu. Žurnālistiem, galu galā, izdodas sazvanīt Suntažu internātpamatskolas vadītāju, taču saruna ir īsa, jo direktore sarunu pārtrauc.

Aija Venškevica
Suntažu internātpamatskolas vadītāja

Mums nav jāsniedz komentāri. Šobrīd šā incidenta izmeklēšanai iesaistīta policija, kamēr tas netiks noskaidrots, skolai nebūs komentāru.

Ar komentāriem neskopojas vietējais pašvaldības policists, kurš regulāri saņem izsaukumus par audzēkņu izdarībām. Darbs ar šiem bērniem esot sarežģītāks, jo tie ir bērni ar veselības traucējumiem. Neoficiāla informācija liecina, ka pavisam drīz, iespējams, jau nākamajā mācību gadā, Suntažu internātpamatskola tiks likvidēta.