“Viņa taču ir slima! Nenormāls cilvēks!” Iedzīvotāji Dreiliņos vairs nespēj izturēt kaimiņu pāra jandāliņus

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

4 komentāri

Birutas kundze jau vairāk nekā 10 gadu dzīvo Dreiliņos. Līdz šim tik mierpilno ikdienu pamatīgi nomācot augšējā stāva kaimiņiene, kura savā dzīvoklī regulāri rīkojot neizturamus jandāliņus.

Biruta
vairs nespēj izturēt

Virs manis dzīvokli dabūja tāda pajauna sieviete. Ļoti klusa, viena, bet kaut kas viņas acīs bija tāds īpatnējs. Bet viņa dzīvoja klusi un mierīgi. Cilvēks kā cilvēks. Pagāja diezgan ilgs laiks, kad viņa sāka rakstīt policijai ziņojumus par mūsu mājas vīriešiem, ka viņa tiek katru nakti izvarota.

Rīgas pašvaldībai piederošā nama kāpņutelpā itin bieži viesojās policija un veica pārbaudes. Zem likumsargu lupas nokļuva teju visi stiprā dzimuma pārstāvji.

Aizdomu pilnā sieviete drīz vien savu dzīvokli aprīkojusi ar dažādām pretielaušanās sistēmām, turpinot apgalvot, ka pārējie iedzīvotāji nākot viņu zagt un izvarot.

Kaimiņiene Gunta pēc abiem gadījumiem tika nogādāta dažādās ārstniecības iestādēs, lai dziedētu prāta kaites. Un vienā no slimnīcām Gunta tad esot satikusi savu sirdsāķīti.

Biruta
vairs nespēj izturēt

Viņš tikai drusciņ ķerts. Viņš vispār saprot, ko dara un ko runā. Atbrauca abi divi atpakaļ, un tad arī sākās. Teiksim, piemēram, bijuši gadījumi, kad viņai rādās dēmoni. Viņa norauj vannu vannasistabā un nopludina vairākkārt mūsu visus tos stāvus. Es dzīvoju zem viņas, man visvairāk no visiem tiek.

Tad viņa lādē ārā mantas pa logu, tad viņa izmet visu ārā uz trepēm. Atbrauc policija, un viņa saka tā – jūs paskatieties uz mani, es taču esmu normāls cilvēks. Es ar citu kaimiņieni stāvējām apakšā. Tad viņa turpināja – tās tur ma***s, tās izmeta ārā. Lūk, tāds viņai tas leksikons.

Kāpņutelpā sastopam vēl vienu kaimiņieni, kura apliecina Birutas sacīto un taisnā ceļā dodas uz Guntas mitekli.

Klaudija
cīnās par kārtību

Viņiem ir noslēgta elektrība. Lieta ir tāda, ka viss nāk no miskastēm. Mums tagad pilns ar tarakāniem. Šeit guļ nepiederoši cilvēki, kas šeit nemaz nav deklarēti. Saimniece ir aizsūtīta kārtējo reizi uz trakomāju.

Kad Biruta ieminas, ka Guntas vieta esot pansionātā, dzīvoklī mītošais sirdsāķītis Aivars attrauc, ka tas nekad nenotikšot, jo “Guntiņa ļoti, ļoti grib dzīvot savā dzīvoklītī”.

Aivars arī apstiprina, ka abi ar Guntu jau vairākus gadus sirgstot ar šizofrēniju.

Tā dēvētos pašvaldības sociālos dzīvokļus piešķir Rīgas domes Mājokļu un vides departaments. Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Mārīti Javorsku nemaz neizbrīna “Bez Tabu” izklāstītā situācija Dreiliņos. “Ir grūti izsekot, bet mēs dažādos veidos iegūstam informāciju par to, vai dzīvojamās telpas lieto tās personas, kurām tās ir izīrētas. Mēs rakstām dažādus brīdinājumu vēstules, sūtām uz visām pasaules pusēm. Informējam apsaimniekotājus, lai viņi pārbauda, seko. Un, ja fakti apstiprinās, tad vēršas tiesā.”

Ivo Kiršblats
SIA ”Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis

Konkrētajā gadījumā ir tā, ka pagājušā gadā iesniedzām prasību tiesā par to, ka sabiedrisko kārtību traucē un vienkārši tajā mājā ir neiespējami dzīvot. Un tiesa, visticamāk, būs maijā.

Tas, ka ir šis tiesas process, nebūt nenozīmē, ka maijā mājā sāks dzīvot labāk, jo būs šie kaimiņi ārā.