Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

11 komentāri

”Es viņa priekšā nostājos uz ceļiem un lūdzos, lai nesit! Albert, Albert, nesit viņu! Goda vārds, es trīs reizes lūdzu! Tad viņš apstājās. Vīrs tur gulēja, bet viņš kā…”

Izpostīti ogu krūmi, izbraukāta zāle, nopostīts žogs. Tas, kas paveras acīm pēc nesena konflikta starp diviem kaimiņiem, kurš beidzas ar pamatīgiem miesas bojājumiem.

Ogu krūmus pie sava dārza žoga pirms vairākiem desmitiem gadu sastādījis pāris, kuri vasarnīcā uzturas visu gadu. Tracis sācies, kad pēc dažādām nesaskaņām zemes īpašnieks pēkšņi ieradies un sācis postīt ogu krūmus.

”Skatāmies, piebrauc traktors. Domājām, ka viņš atbraucis zāģēt sausos kokus. Nē. Sieva sāka kliegt: ”Ļoņa, viņš krūmus zāģē nost!””

Vasarnieki mēģinājuši sarunāt ar zemes īpašnieku, lai tas pagaida, ļauj nolasīt ogas, tad paši krūmus likvidēs. Zemes īpašnieks neesot tam piekritis.

Vārds pa vārdam…, un krūmāju stādītājs ”pasūta” zemes īpašnieku, kurš, to dzirdēdams, esot meties virsū ar motorzāģi. Viss beidzas ar to, ka mazdārziņa īpašniekam pārgriezta plauksta, pirksti.

Ar traktoru, elektrošoku

Kamēr pārsien roku, kaimiņš aizbrauc. Cilvēki grib ātri nolasīt ogas no nozāģētajiem krūmiem. Kaimiņš atgriežas, traktoram priekšā uzlikta sniega lāpsta.

”Viņš ar to lāpstu manu sievu ar visu ķebli, ogām apgāza. Viņai tagad ir zilumi. Es paķēru pirmo mietu, kas bija pa rokai un skrēju pie viņa. Kaimiņš man metās virsū, ar elektrošoku tēmējot ar to krūtīs.”

”Kad atskrēju, redzēju, kā viņš viņu sita. Es neredzēju ar ko. Pēc tam, kad viņš apgriezās uz muguras, tad spēra ar kāju. Tad sieva sāka kliegt: nesit viņu!” – tā stāsta kaimiņiene, kura redzējusi konflikta beigu kulmināciju.

Konflikts beidzas ar sazāģētu roku, vairākās vietās pārsistu galvu, seju, zilumiem uz ķermeņa, neatliekamo medicīnisko palīdzību un policiju.

Cīņa par zemi.

Zemes īpašnieku mājās nesastopam. Bet apkārtējie zina stāstīt, ka viņš jau iepriekš mēģinājis iereibt nāburgiem.

Ņina
kaimiņiene

Es ar kaimiņu neielaižos nekādās darīšanās, bet tas, ko viņš te izdarīja… Neatceros datumu, bet viņš no meža atveda trīs pamatīgus priežu baļķus un nolika uz ceļa.

Priekšā ceļam? Gareniski. Brauc kaimiņš, bet garām netiek. Un sākas lamāšanās.

Cīņa esot par zemi. Tiekot darīts viss, lai neviens nespertu kāju uz privātīpašuma. Gar zemes robežu sarakti dzelzs stabi, lai ar auto nevar iebraukt, savilktas virves. Citi ciema iedzīvotāji zina teikt, ka zeme ir arī pēdējā trača iemesls.

”Mums viņš skaidroja, ka viņi ir aizņēmuši viņa zemi, bet tagad par zemi jāmaksā liels nodoklis. Viņš esot aizgājis pie tās ģimenes un teicis, ka jāatbrīvo viņa zeme. Večuki ir riebīgi. Arī mans tēvs nebija nekāds mierīgais. Vectēvi pēc 50, 70 gadiem ir briesmīgi. Viens vectēvs likās virsū otram vectēvam. Viens ar mietu, otrs ar zāģi un sākās vicošanās.”

No trim līdz 15 gadiem cietumā

Policijai šobrīd komentāru nav, jo lietvedība tikai tagad ir uzsākta, bet ir skaidrs, ka nepatikšanas par miesas bojājumu nodarīšanu var sanākt pamatīgas. Jāatgādina, ka par tīšiem smagiem miesas bojājumiem var nākties valsts maizē pabūt līdz pat septiņiem gadiem, ja to rezultātā iestājas nāve – 15 gadu aiz restēm.

Ja miesas bojājumi ir vidēji – līdz pieciem gadiem. Ja bojājumi ir viegli – līdz trim gadiem. Pieminētie sodi ir maksimālie iespējamie.

Foto

TOP komentāri

 • Romans Timosenko
  +6 +6 0

  Romans Timosenko

  Es viņa vietā pieliktu arklu , kultivatoru ecēšas un miglotāju !
 • Tā ir
  +8 +6 -2

  Tā ir

  Nu, ko lai saka: zemes īpašnieks uz savas zemes drīkst darīt, ko viņš grib. Taču miesas bojājumus otram nodarīt - tur darbs tiesai!!!
 • Opis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl