”Viņa paņēma manu karti un sāka pīkstināt!” brīdina bezkontakta karšu izmantotājus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Kārlim visbiežāk jāstrādā nakts stundās, kad bieži vien ar kolēģiem dodas uz degvielas uzpildes staciju pēc naksniņām.  Taču nu jau vairāki šādi braucieni noslēgušies ar pārdomām par stacijas darbinieku rīcību, kā arī pamatotām bažām par savas maksājuma kartes drošumu.

Vīrietim jau pietiekami ilgi ir maksājuma karte, kurai pieslēgta arī bezkontakta norēķinu iespēja, tādēļ labi pārzina šo sistēmu.

Kārlis kopā ar kolēģiem apmeklējis degvielas uzpildes stacijas, kur klienti nakts stundās netiek ielaisti stacijas telpās, bet tiek apkalpoti caur lodziņu. Pēc attiecīgo produktu izvēles pārdevēja lūgusi Kārļa maksājuma karti. Kad viņš to iedevis, lai varētu norēķināties, pārdevēja pēkšņi iegājusi dziļāk stacijas telpās, kur Kārļa maksājuma karti vairākas reizes pietuvinājusi bankas terminālim.

Kārlis
Rūpējas par savas kartes drošību

Viņa nopīkstināja vienreiz, otrreiz, trešo reizi. Prasīju, vai visu algu taisās notērēt. Palika dusmīga, neapmierināta.

Par laimi, šajā reizē viss beidzies bez starpgadījumiem, no konta nav noņemta lielāka summa nekā vajadzējis.  Finanšu nozares asociācijas pārstāve uzsver, ka tirgotājiem jānodrošina termināla nogādāšana līdz pircējam. ”Cilvēkam nav nekāda pienākuma dot savu karti trešajai personai, viņa pienākums ir turēt karti pie sevis. Pārdevējam nav tiesības paprasīt karti un aiziet kaut kur,” stāsta asociācijas pārstāve Liene Gasiņa.

Mūsdienās pieejami dažādi termināļi, tajā skaitā arī bezvada, līdz ar to pārdevēji brīvi to var nogādāt līdz savam klientam.

TOP komentāri

 • Ģeniāli
  +9 +8 -1

  Ģeniāli

  Pirmajā veikalā pārdevēja parāda uz pīkstināmo vietu, nu protams, ja auns pats nesaprot un stāv un brīnās, viņa paņem un nopīkstina.
 • Artūrs
  +2 +2 0

  Artūrs

  Kāpēc ir jādod sava karte pārdevējai(izņemot tos aparātus kur pārdevēja ievieto savā pusē karti un man tik jāievada kods)? Pats nopīkstini un tad nebūs problēmu. Manuprāt tas ir pašsaprotami, un parasti tādus cilvēkus kas noliek karti lai kasiere nopīkstina, uzskatu par augstprātīgiem cilvēkiem.
 • lohs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl