Viņa man salauza roku! Mani apsaukā necenzētiem vārdiem! Olaines daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji ir sašutuši par kaimiņienes rīcību

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

10 komentāri

Olaines iedzīvotāji savā daudzdzīvokļu namā spiesti dzīvot bailēs un stresā agresīvas kaimiņienes dēļ. Sūdzības par viņu birst kā no pārpilnības raga.

Kaimiņi stāsta: “Viņa uzbrūk mums, sit, bojā mūsu īpašumu, biedē bērnus.”

Kaimiņi

Mana sieva atbrauc no darba, nevar ar bērnu ieiet mājās. Ja Marianna šeit stāv un smēķē, baidās no viņas. No šī cilvēka var sagaidīt visu iespējamo. Mēs ar viņu satikāmies kāpņu telpā, viņa mana bērna klātbūtnē sāka aizskart manu sievu, manu ģimeni, mani tai skaitā.

Apsaukā necenzētiem vārdiem. Mans bērns baidās, nevar iziet no mājas vai iznest atkritumu tvertni. Marianna ļoti agresīvs cilvēks. Ļoti.

Fiziski viņa aizskāra mani. Kad es gāju ar sievu un bērnu, viņa sāka apsaukāties un aizskart manu ģimeni. Tad aizšķērsoja ceļu, teiksim tā. Es laipni palūdzu, lai novāc rokas, lai varam paiet garām, rezultātā viņa uzklupa man. Pēc tam, kad manis nebija klāt, sieva stāstīja, ka viņai Marianna uzklupusi ar kaut kādu spaini.

30. aprīlī policijas darbinieku klātbūtnē viņa draudēja, ka fiziski izrēķināsies ar mani. Sestdien viņa man salauza roku. Es vienkārši gāju laukā, viņa ieraudzīja un ar kāju no visa spēka spēra pa durvīm un durvju ailē iespieda man roku.

Sieviete, vārdā Marianna, dauzot durvis, sitot pa radiatoriem, klaudzinot pa logiem, traucējot naktsmieru pat trijos četros naktī. Sākumā tas noticis reizi mēnesī, tagad jau katru nedēļu.

Raidījuma Bez Tabu žurnālisti dodas pie pašas vaininieces. Pie durvīm sastaptā sieviete gan noliedz, ka būtu konfliktā iesaistītā persona.

Marianna

-Vai jūs esat Marianna?

-Nē. Ko jūs gribat?

-Jūs konfliktējat ar kaimiņiem.

-Man personīgi nav konfliktu.

-Nē? Jūs neziņojāt policijai?

-Man tiešām nav konfliktu.

Ieraugot video redzamo sievieti, kaimiņi apstiprina, tā esot viņu pāridarītāja. Iepriekš centušies atrisināt konfliktu pārrunu ceļā, nekas neesot līdzējis. Tagad iedzīvotāji pat sākuši filmēt kaimiņienes nedarbus, lai ir pierādījumi. Saukuši palīgā gan Valsts policiju, gan pašvaldības policiju, bet rezultāta neesot.

Kaimiņi

Viņa uzskata, ka viņa netiks sodīta, jo vīrs ir policijas darbinieks. Kā viņš pats saka, viņš viņu piesegs. Tā arī sanāk. Mēs cīnāmies jau ne pirmo gadu. Visas lietas, kas tiek uzsāktas, tiek slēgtas, smieklīgu iemeslu dēļ.

Olaines pašvaldības policijas pārstāvji apstiprina, iesaistītās sievietes vīrs strādā policijā, bet pats nekādos konfliktos ar kaimiņiem neiesaistoties un nevarot atbildēt par sievas rīcību.

Ervīns Siliņš
Olaines pašvaldības policijas priekšnieks

Attiecības kaimiņu starpā ir visai sarežģītas. Parasti visi šie izsaukumi beidzas ar lietvedību, kuri lielākoties ir piekritīgi Valsts policijai. Ir bijis sods vai ne, es tādu informāciju nebūšu tiesīgs sniegt. Vai tam ir kāds sakars, ka kundzes vīrs strādā policijā? Nē, sakara tam nav nekāda absolūti. Ja runā par interešu konfliktu, mūsu pienākums būtu no tāda izvairīties, ko mēs arī darām.

Lietas apstākļu izskatīšana turpinoties dažādos Latvijas policijas iecirkņos. To apstiprina Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska. Esot saņemtas jau 26 sūdzības gan no vienas, gan otras konfliktā iesaistītas puses.

Mājas iedzīvotāji ir sašutuši, ka agresīvā kaimiņiene ar kāda palīdzību rakstot nepatiesas sūdzības par viņiem. Turklāt kaimiņienes dēļ jūtoties kā ķīlnieki. Pārdot vai samainīt dzīvokļus nevarot, jo Olainē visi zinot par nepatīkamo situāciju, bet pircējus no tālienes negantā sieviete dažādiem līdzekļiem aizbiedējot.

Foto

10 komentāri