Viltus invalīdi var atgriezties, brīdina policija

0 Komentāru
Viltus invalīdi var atgriezties, brīdina policija
FOTO: LETA

Ieceļotāji no Rumānijas, kuri, uzdodoties par invalīdiem agresīvā veidā ubago, var atgriezties Latvijā, tikmēr jāuzmanās arī no vietējiem garnadžiem, brīdina Rīgas pašvaldības policija.

Šie viesstrādnieki, ja tā viņu varētu nosaukt, ierodas periodiski, uzplūdiem. Nav tā, ka viņi ilgstoši šeit atrodas, bet tomēr, kad ir siltāki laikapstākļi, viņi parādās šeit un ar šo rūpalu nodarbojas,” vaicāts, vai ir iespējams, ka Latvijā varētu atgriezties ieceļotāji no Rumānijas, kuri, uzdodoties par invalīdiem, ubago naudu, informē Rīgas pašvaldības policijas Sabiedriskās kārtības sargāšanas nodaļas priekšnieks Guntis Bērziņš.

Jau vēstīts, ka pērnvasar Bez Tabu, raidījuma skatītāju mudināts, dzina pēdas aizdomīgiem romu tautības ubagiem Rīgas centrā. Bruņojušies ar kruķiem un izliekoties par invalīdiem, viņi ubagoja.

Kā noskaidrojās, patiesībā viņiem veselības kaišu nebija, turklāt, kā informēja Bez Tabu skatītāji, ja kādu dienu konkrēta persona uzdevās par invalīdu, tad jau nākamajā dienā tā tika manīta pavisam vesela. Raidījuma komanda noskaidroja, ka viņi šeit ieradās no Rumānijas transportlīdzeklī, kas pilns ar kruķiem, invalīdu ratiņkrēsliem.

Pērn, dienu pēc tam, kad tika demonstrēts sižets, viltus invalīdu grupa tika aizturēta Ķekavā, kur meklēja citus upurus.

”Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka vienam no rumāņiem vispār nebija nekādu dokumentu, otram bija viltoti dokumenti. Pārbaudot automašīnu, tika konstatēti 13 mobilie telefoni, nezināmas izcelsmes nauda iegūta, magnetola,” informē Reģionālās pašvaldības policijas Ķekavas novada pārvaldes inspektors Vilis Vārna.

Raidījums Bez Tabu un kārtībsargi brīdina, lai gan pagaidām viltus ubagi šogad nav manīti, jāuzmanās arī no vietējiem garnadžiem, kuriem īpaši tīk darboties Rīgas centra rajonā un citviet, kur apgrozās daudz cilvēku.

0 Komentāru