“Tur iekritis četrgadīgs bērns!” Staicelē šķērso bīstamu trošu tiltu, pašvaldība gaida nelaimi

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

6 komentāri

Staicelē gadiem ilgi iedzīvotāji šķērso Salacas upi, dodoties pāri bīstamam trošu tiltam. Pašvaldība kā vienīgo risinājumu izvēlējusies izvietot brīdinošu zīmi un novilkt lentes. Tomēr pārgalvji brīdinājumus ignorē, cilvēki gaida drošu risinājumu, kamēr nav notikusi nelaime.

Staicelē, otrpus Salacai, ir vairākas privātmājas un gateris. Pāri upei ved trošu tilts, kas ir kritiskā stāvoklī: sarūsējušas, izlūzušas margas, trūkst daudzu dēļu klājumā, arī konstrukcijas balstošie elementi novecojuši.

Alojas novada pašvaldība izvietojusi brīdinājumus par tilta lietošanas bīstamību, nesen novilkusi arī lentes, lai atturētu spert kāju uz tā. Tomēr pārgalvjus brīdinājumi neattur: lentes norautas, cilvēki lieto tiltu, par spīti iztrūkstošiem klājuma dēļiem.

Arī ”Bez Tabu” komanda ievēro pārgalvjus, tomēr, kad viņi pamana televīzijas kameru, nolemj neriskēt.

”Šodien pats gāju pāri. Bail. Pats gandrīz ielidoju upē. Gribēju aiziet pie brāļa uz darbu. Neattur tie brīdinājumi. Nesen pat ar moci braucu tam pāri. Es esmu kaskadieris. Staiceles mafija! Esmu galvenais varonis,” ar savu pārgalvību dižojas, kā pats sevi sauc, Gunariks.

”Kad bija plūdi, cilvēku apmeta otrādi uz tilta. Par laimi, laimīgas beigas. Tur arī četrgadīgs bērns ir iekritis, kuru izvilka, bet arī, par laimi, beidzās laimīgi,” par reālu bīstamību stāsta Staiceles iedzīvotāja Ivita.

Visi uzrunātie iedzīvotāji gaida, kad tiltu salabos, uzskata, ka brīdinājumi tiltu nelietot nav efektīvi.

”Domāsim, ko darīt,” – tā, iesākot sarunu ar ”Bez Tabu”, teic Alojas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Ķiksis un piebilst, ka būvvaldei pieprasīts veikt tilta tehnisko apsekošanu, lai saprastu, kas darāms.

Taujāts, vai būs kāds pagaidu risinājums, lai atturētu cilvēkus no riskantas rīcības, ja reiz brīdinājumi neattur pārgalvjus, Ķiksis teic, ka, ”kad saņemsim būvvaldes aktu, ka tilts vairs nav izmantojams, noteikti spersim radikālākus soļus. Kamēr akta nav, kardināli neko nedarām, jo tad atjaunošana varētu maksāt dārgāk.”

Pašvaldības pārstāvis Ķiksis neizslēdz iespēju, ka tiltu varētu nojaukt. Vai taps vietā jauns? Uz šo jautājumu atbildes nav.

Tikmēr pašvaldībā aicina Salacas šķērsošanai izmantot citus tiltus, kas atrodas pārsimt metru attālumā uz abām pusēm.

Foto

6 komentāri