“Viens repertuārs uz riņķi!” Doma laukuma biroja darbinieku ikdienu “paspilgtina” kāds ielu muzikants

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Kopš vasaras sākuma Doma laukumu pieskandina kāds gados jauns ielu muzikants. Katra jaunekļa uzstāšanās ir liels pārbaudījums apkārtnes biroja darbiniekiem, kuri spiesti strādāt pamatīgā troksnī.

Dažu soļu attālumā no Doma laukuma strādā Katriona Luīze, kura stāsta, ka muzikants spēlēt ierodas ar skaņas pastiprinātāju, atskaņojot populāru dziesmu skaņu celiņus. Savus priekšnesumus papildina vokāli un ar trombonu.

Katriona Luīze
nespēj izturēt troksni

Viņam ir aptuveni sešu dziesmu repertuārs – ir modernas dziesmas, arī krievu dziesmas. Katru dienu viens un tas pats. Mums loga rūtis no šā trokšņa dreb!

Brīžiem repertuārā iekļūstot arī populāras un visiem labi zināmas dziesmas, kuras muzikants sirsnīgi nospēlējot pat trīsreiz! Kamēr tūristi priecājas, vietējie darbinieki šausmās aizspiež ausis.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka ielu muzicēšana pilsētā nav regulēta – nav īpašu noteikumu, kuri dziedātājiem būtu jāievēro. Lai arī muzikanti nav pakļauti likuma burtam un sniegtie priekšnesumi ar pašvaldību saskaņošanu neprasa, savstarpēju cieņu neviens nav atcēlis! Pašvaldības policija iesaka biroju darbiniekiem mēģināt situāciju risināt ar pašu muzikantu. Ja lūgums būt klusākam netiek ņemts vērā, var zvanīt likumsargiem.

Vasaras laikā visbiežāk par troksni sūdzas iedzīvotāji, kas dzīvo blakus kafejnīcām ar āra terasēm. Pārbaudot, vai skaļuma līmenis nepārsniedz normas, mērījumus veic pie aizvērtiem logiem un durvīm.

“Bez Tabu” izdodas satikt arī skaļo muzikantu, kurš uzreiz norāda, ka viens no apkārtnes iedzīvotājiem neesot par troksni sūdzējies. Viņš cer, ka tieši muzicēšana spēšot ikviena darbadienu padarīt labāku un pozitīvāku. Tomēr ir atvērts sarunām un gatavs rast kompromisu ar apkārtējiem, ja viņa spēlēšana kādam traucē.