“Vienalga es to kropli nožmiegšu!” Blīdenē ar lauzni izsit logus, jo kaimiņam aizdomas par desas un maizes zādzību!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

“Bez Tabu” uzrunā Ivo un Pārsla, kuri pusotru gadu dzīvo pašvaldības īpašumā Blīdenē. Abiem regulāri rodas domstarpības ar ciema iedzīvotāju Gunti Ķuzi. Līdz šim kaimiņa izdarības piecietuši, taču kāds septembra vakars varēja izvērsties traģisks, tāpēc nolēmuši neklusēt.

“Izsita divus logus, trešo izlauza visu, tas ar plikām rokām nav darīts,” Ivo norāda uz trīs logiem dzīvoklī. Blīdenes iedzīvotājs Guntis esot draudējis nosist Ivo dzīvesbiedri Pārslu. Kamēr Ivo centies atturēt Gunti no iekļūšanas dzīvoklī, Pārsla zvanījusi policijai.

Pārsla

Tas bija šoka stāvoklis, es sēdēju un cerēju, ka policija atbrauks laikā. Jo Ivo nevar viens aizstāvēties. Lauznis ir lauznis, ja cilvēks nesaprot, ko dara, viņš var arī nosist.

Guntis Ķuzis esot pamodies savās mājās deviņos vakarā un konstatējis, ka pazudusi maize un desa. Viņa dzīvesbiedre Vaira norādījusi, ka pārtikas produktus varētu būt paņēmusi (nozagusi) Pārsla. Ķuzis dzērumā kaimiņus apciemojis ap desmitiem vakarā, pēc vairāku logu izdemolēšanas viņu aizvedusi policija, šobrīd uzsākts kriminālprocess.

Ivo saka paldies atsaucīgajiem Blīdenes iedzīvotājiem, kuri palīdzējuši ar materiāliem, lai pēc iespējas ātrāk varētu dzīvokli savest kārtībā. “Pagasta vadītāja teica, lai mēs dzīvokli paši savedam kārtībā, bet es teicu, ka ir taču nodarīti bojājumi pašvaldības dzīvoklim, tas jau nav mans,” norāda Ivo.

Ivo

Pagasts vismaz varēja piedāvāt kaut kādu palīdzību. Viņiem ir vecie logi, jo tos nomainīja, varēja vismaz tos piedāvāt, varbūt kādu stiklu.

Blīdenes pagasta pārvaldes vadītāja Ligita Berga uzskata, ka starpgadījums noticis ne bez iemesla, un norāda, ka strīdi un arī kopīga iedzeršana starp abām ģimenēm notiek regulāri. “Mēs esam apsekojuši dzīvokli, bet īres maksa ir ļoti zema, uzkrājums nav veidojies, tāpēc mēs šos logus nemainījām,” skaidro pagasta pārvaldes vadītāja.

Gunti ar dzīvesbiedri Vairu, kas ir arī Pārslas bioloģiskā māte, “Bez Tabu” satiek iemīļotā pasēdēšanas vietā šosejas malā. Desa un maize esot nozagta no ledusskapja. “Viņi bija pie mums istabā, vēlāk sapratām, ka nav nekā ledusskapī, es zinu, ka viņiem jau ir bijuši “sūdi” policijā, viņi bija nozaguši telefonu,” tā Guntis.

Guntis

Ierāvis es biju, kad pie viņiem gāju, bet sitis es viņus nekad neesmu, tur nav jēgas smērēt rokas. Nevajag taisīt sūdus! Cik daudz viņi pāri mums nav darījuši. Vienalga es to kropli nožmiegšu.

Valsts policijas Saldus iecirknī visas personas jau ir zināmas, un arī iepriekš reģistrēti vairāki notikumi. “Par mantas bojāšanu ir uzsākts kriminālprocess, persona saukta pie atbildības, prokuratūra cēlusi apsūdzību šai personai, un ir piemērots drošības līdzeklis par dzīvesvietas nemainīšanu, par sodu lems tiesa,” tā Saldus iecirkņa priekšnieks Eduards Boļšakovs.