VIDEO! “Tas nav normāli!” Slocenes upe balta! Ko “Tukuma piens” nopludinājis?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Tukuma iedzīvotāja iemūžina piena produktu noplūdi Slocenes upē no uzņēmuma ”Tukuma piens” teritorijas. Par noplūdi neizpratnē arī citi tukumnieki, kuriem spilgtā atmiņā ir vairāki vides piesārņošanas gadījumi Tukuma pusē.

“Bez Tabu” redakcijai atsūtītajā video redzams, ka no lietusūdens notekcaurules pie ”Tukuma piena” teritorijas upē ieplūst šķidrums baltā krāsā. Aculieciniece pieļauj, ka tas ir piens.

Aculieciniece

Tukumā atkal redzams bija skats, ka no Tukuma piena kombināta “Baltais” blakus esošā Slocenes upītē ietek piens vai kaut kas tamlīdzīgs. Nezinu, bet man šķiet, ka tas nav normāli.

Foto: Ekrānuzņēmums no video

“Bez Tabu” komanda video demonstrē vairākiem Tukuma iedzīvotājiem, kurus arī šāds skats neapmierina.

Talsu pusē dzīvojošajiem spilgtā atmiņā ir vairāki vides piesārņošanas gadījumi. Piemēram, atminas 2015. gada piesārņojumu Šlokenbekas ezerā, kurā ieplūst Slocenes upe. Toreiz ezerā masveidā noslāpa zivis. Par vainīgu tiesa atzina uzņēmumu ”Tukuma ūdens”. Uzņēmuma attīrīšanas iekārta izgāja no ierindas. To laikus nekonstatējot un nerīkojoties, neattīrītie notekūdeņi nogalināja radības ezerā. Vēlāk ”izcēlās” arī ”Tukuma piens”, kas pilsētas kanalizācijas sistēmā nopludināja 2,5 tonnas saldā krējuma. Tolaik ”Tukuma piena” vadība taisnojās, ka tā bijusi cilvēcīga kļūda. “Bez Tabu” iepriekš arī stāstījis par smirdoņu, ko radīja uzņēmums.

Demonstrējot aculiecinieces iemūžināto noplūdi caur lietusūdens noteku, ”Tukuma piena” tehniskais direktors Aivars Lazdovskis saka, ka 1. maijā uzņēmuma teritorijā saplīsušas 12 piena pakas, no kurām uz zemes izlijis piens, kas, savukārt, ar lietusūdeni ieskalots Slocenē. Lazdovskis to sauc par negadījumu, par ko uzzinājuši arī Valsts vides dienesta inspektori, kuri veikuši pārbaudi.

Tukumniece, kura raidījumam iesūtīja video, gan saka, ka iemūžinājusi noplūdi vēlāk – 9. maijā. ”Tukuma piena” pārstāvis Lazdovskis teic, ka par 9. maija noplūdi neesot informēts.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans pateicas iedzīvotājiem par vērību un aicina arī turpmāk ziņot par iespējamiem pārkāpumiem, izmantojot lietotni ”Vides SOS” vai zvanot pa tālruni 8881, kas ir Tukuma novada dispečerdienesta tālruņa numurs.