VIDEO! “Pilns rublis”? Nolaidībā vainotais Olaines puses pastnieks mūk “golfā” no “Bez Tabu”

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

4 komentāri

Olaines novada dārzkopības kooperatīva ”Jaunība” iedzīvotāji vaino pastnieku sūtījumu nepiegādāšanā un ir neizpratnē par attālumu, kas jāmēro līdz ”Latvijas Pasta” nodaļai Ķekavā, ja pastnieks nav piegādājis sūtījumu. Tāpat, kā stāsta iedzīvotāji, sūtījumi mēdzot pazust bez vēsts. ”Bez Tabu” kopā ar iedzīvotājiem konstatē nopietnu pārkāpumu: pamestās, sen nelietotās pastkastītēs sabāzti daudziem adresātiem paredzēti jaunāki un seni sūtījumi. Lūgts komentēt situāciju, vietējais pastnieks uzvedas neadekvāti un mūk no žurnālistiem savā automašīnā.

Pat tos sūtījumus, ko jānogādā adresātam, pastnieks nepiegādā, stāsta kooperatīva ”Jaunība” priekšstāvis Jurijs Skubeņičs.

Jurijs Skubeņičs
kooperatīva “Jaunība” priekšnieks

Viņš vienkārši uzraksta to orderi, pat necenšoties nokļūt līdz konkrētajam īpašumam, un atstāj pastkastītē, kas izlikts uz speciāli izvietota pastkastīšu stenda ceļa malā. Tad iedzīvotājiem jābrauc uz pasta nodaļu Ķekavā, kas no ”Jaunības” ir aptuveni 25 kilometru attālumā. Cilvēkiem ir darbs, darba laiks nodaļā nav pateicīgs. Jāpārplāno viss, tie ir arī tēriņi.

Arī tie, kuriem sūtījumi tiek piegādāti, ir ļoti neapmierināti, jo ir sūtījumi, kurus var izņemt tikai pasta nodaļā.

Kristīne
apkaimes iedzīvotāja

Ir viena diena – ceturtdiena –, kad darba laiks ir līdz pulksten 19.00. Ja mēs strādājam Rīgā, bērns mācās Rīgā, tad mums speciāli jāpārplāno visa diena, lai pagūtu izņemt sūtījumu.

Lai nebūtu ”jāapgrūtina” pastnieks ar braukšanu līdz mājām, daudzi iedzīvotāji savas pastkastītes izvietojuši uz stenda kooperatīva centrā, tomēr arī šis risinājums pastniekam ne vienmēr ir pa prātam.

Jurijs Skubeņičs
kooperatīva “Jaunība” priekšnieks

Kad cilvēkam ir jānogādā sūtījums līdz mājām, kur viņš tobrīd atrodas, pat tad iedzīvotājs nesaņem sūtījumu, jo pastnieks neaizbrauc līdz mājai. Viņš [pastnieks] laikam ir pārāk slinks meklēt īpašumus. Arī šīs pastkastītes [pie stenda kooperatīva] centrā viņam nepatīk. Atrunas visdažādākās: ka tālāk, nekā drīkst būt, ka it kā nevar tajās ielikt sūtījumus, kaut gan tās ir normālas pastkastītes. Mēs nesaprotam viņa motivāciju. Dažreiz uzvedas neadekvāti, liekas, ka pastniekam nav kaut kas kārtībā ar veselību.

Problēmas ir arī citās apdzīvotās vietās, kuru pastnieks ir konkrētā persona, stāsta ”Jaunības” pārstāvis Jurijs Skubeņičs. Skubeņičs vērsies policijā, ziņojot arī par sabojātu sūtījumu.

”Jaunības” iedzīvotājs Jānis stāsta, ka viņam paredzētie sūtījumi pazuduši bez vēsts.

Jānis
“Jaunības” iedzīvotājs

Pazīstamie sūta vēstules, apsveikumus svētkos, bet neatnāk. Pēdējā laikā vispār nekas nav atsūtīts, bet zinu, ka ir izsūtīti. Man taču tie, kuri sūtīja, prasa, vai saņēmu. Pazūd ar galiem. Arī otrā galā neatnāk atpakaļ. Nezinu, kur paliek.

“Latvijas Pasts”: šo dzirdēt nav patīkami, bet tas parāda mūsu vājās vietas

”Jaunības” pārstāvis Skubeņičs stāsta, ka jau vairākkārt iesniedzis oficiālas sūdzības, bet pagaidām rīcība no ”Latvijas Pasta” nesekojot.

AS ”Latvijas Pasts” stāsta, ka, ja sūtījums nav reģistrēts, neesot iespējams pārbaudīt, kurā posmā kas noticis, kurš bijis vainīgs. Komentējot pastnieka darbu, ”Latvijas Pasta” pasta tīkla direktore Laila Keisele informē, ka tiks organizēta dienesta pārbaude.

Laila Keisele
AS “Latvijas Pasts” pasta tīkla direktore

Sūtījumi ir jāpiegādā, bet var būt situācijas, kad pastkastītes nav izvietotas atbilstoši. Dārzkopības kooperatīvos mēdz būt ļoti lieli izaicinājumi sūtījumu piegādāšanā. Ne tikai šajā kooperatīvā, bet visā Latvijā. Mēs noteikti veiksim dienesta izmeklēšanu un rīkosimies, ja darbinieks nav bijis uzdevumu augstumos. Protams, nav patīkami dzirdēt šādu informāciju, bet tas noteikti parāda mūsu vājās vietas un palīdzēs uzlabot piegāžu procesu.

”Jaunību” un citas apdzīvotās vietas apkaimē apkalpo pastnieks vārdā Andris, vīrietis pieklājīgā vecumā. Viņš darba vajadzībām izmanto personīgo auto.

Jurijs Skubeņičs
kooperatīva “Jaunība” priekšnieks

Ziemā, kad ceļš ir iztīrīts, viņš vienkārši paliek uz ceļa. Nezinu, kā tas viņam izdodas. Viņš kaisa pelnus, smiltis, lai varētu pabraukt. Vienreiz es palīdzēju viņu izstumt iztīrītā ceļā. Es secināju, ka viņš vienkārši brauc ar plikām riepām. Mašīnai plikas riepas. Ar tādu automašīnu viņš pārvadā sūtījumus.

”Latvijas Pasta” pasta tīkla direktore Laila Keisele informē, ka uzņēmumam ir prakse atļaut pastniekiem izvadāt sūtījumus ar personīgajām automašīnām, par ko tiek atsevišķi samaksāts. Keisele gan norāda, ka par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli atbild to īpašnieki.

Vieta, kur nozagt iedzīvotāju datus jeb izmesti daudzi sūtījumi. Pastnieks mūk savā “golfā”

Kopā ar iedzīvotājiem ”Bez Tabu” brikšņos, pamestā teritorijā uziet sen neizmantotas, nenumurētas pastkastītes, kurās ievietoti daudzi jaunāki un senāki sūtījumi, kas paredzēti saņēmējiem no apkaimes. Šiem iedzīvotājiem sūtījumus var viegli nogādāt, norāda ”Jaunības” pārstāvis Skubeņičs. Sūtījumos atrodami arī iedzīvotāju personīgie dati. Te atstāti pat prioritārie sūtījumi. Iedzīvotāji ir šokēti par atradumu un nolaidībā vaino pastnieku.

Arī ”Latvijas Pasta” pārstāve Keisele norāda, ka, ja sūtījumus šajā vietā atstājis pastnieks, tas ir nepiedodami: ”Izmešana un ievietošana ne tajās adresēs nav pieļaujama. Sūtījumi ir jāatstāj nodaļā, pēc tam klienti jāaicina ierasties nodaļā saņemt sūtījumus.”

Kad pie izmestajiem sūtījumiem ”Bez Tabu” veic filmēšanas procesu, pie teritorijas ar savu automašīnu ”Volkswagen Golf” piestāj arī nolaidībā vainotais pastnieks Andris. Kad žurnālists lūdz izkāpt no automašīnas un sniegt komentāru, pastnieks uzsāk savdabīgu rotaļu: uzgāzē, pabrauc nelielu attālumu un apstājas, gaidot, kad žurnālists pietuvosies. Kad žurnālists pietuvojas, pastnieks atkārto šīs darbības. Vēlāk ”Bez Tabu” komanda atļautā ātruma robežās uzsāk pakaļdzīšanos, bet, kad spidometra rādītājs un veselais saprāts norāda, ka pakaļdzīšanās var būt ļoti bīstama, tā tiek pārtraukta.