Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

14 komentāri

”Labdien. Visi cenšas saprast, kā portāla “ss.lv” aizvēršana globāli ietekmēs Latvijas ekonomiku, bet neviens nav iedomājies noskaidrot, kā VID lēmums ietekmēs tos cilvēkus, kuri par sludinājumu ievietošanu portālā ir iemaksājuši depozīta naudu. Vai tā iet zudībā?”

Taisnība jau ir. Publisko skandalēšanos ir paspējuši komentēt dažādu nozaru eksperti, mēģinot izteikt versijas, kas notiks pēc Latvijas lielākā virtuālā sludinājumu dēļa likvidēšanas. Nevienam ne prātā nav ienācis pajautāt kādai no karojošajām pusēm, kas notiks ar cilvēku iemaksātajām naudām?

Lai ievietotu sludinājumu iepriekš minētajā portālā, ir vairākas iespējas. Ja reklamēties vēlaties vienu reizi, maksājiet par vienu ierakstu. Ja vairākas, var iemaksāt tā saukto priekšapmaksas naudu par vairākiem sludinājumiem. Ar šo naudu arī ir neskaidrības.

Pirms pāris dienām vietne “ss.lv” ir pārstājusi strādāt, klientiem nākas izmantot mājaslapu “ss.com”. Vai iemaksātā depozīta nauda ir spēkā? Bez Tabu ar šo jautājumu pat vērsās pie Valsts ieņēmumu dienesta. Nodokļu iekasētāji sākotnēji atsūta vispārēju atbildi un sakās, ka lēmuši ar medijiem par šo jautājumu vairs nerunāt. Jau pēcāk saņemam rakstveida skaidrojumu par to, ka:

VID atbilde:

”Cilvēkiem, kuri jau iepriekš ir iemaksājuši depozīta naudu par sludinājumu ievietošanu, nav pamata uztraukties par to, ka nauda varētu ”pazust”.

Ja uzņēmums, kuram apturēta saimnieciskā darbība vērsīsies pie VID ar lūgumu atļaut pabeigt darījumu, tad nodokļu administrācija dos atļauju iesāktos darījumus pabeigt.”

Šādu kārtību vienam no publiskajā telpā izskanējušā trača vaininiekiem nosaka likums. Bez Tabu telefoniski izdodas sazināties ar vienu no “ss.lv” līdzīpašniekiem Juri Līni. Viņš no komentāriem atsakās, bet paskaidro, ka klientiem par iemaksāto naudu nav jāuztraucas.

Lai arī vietne ss.lv vairs neeksistē, visa nauda piesaistīta jaunajam “ss.com”. Cilvēki var turpināt ievietot sludinājumus, izmantojot veikto iemaksu.

 • Žurnālists: Kas notiks, ja VID atradīs iespēju bloķēt arī “ss.com”?
 • J. Līnis: Tad domāsim. Iespējams, ka cilvēkiem naudu atmaksāsim no kāda cita, mums piederoša uzņēmuma kontiem.

Līdz šim Patērētāju tiesību aizsardzības centrs par sludinājumu portāla darbību ir saņēmis neskaitāmas sūdzības. Par to, ka bez brīdinājuma tiek dzēsti sludinājumi, kaut kur pačib samaksa par sludinājumu. Pēdējā laikā sūdzību skaits ir samazinājies.

Sanita Gertmane
PTAC pārstāve

Par spīti šai jezgai, PTAC nav saņēmis nevienu sūdzību par to, ka kādam patērētājam būtu pazudusi depozīta maksa. Izskatās, ka mājaslapas, lai arī ar jaunu adresi, darbojas, un viss tiek izmantots.

Tātad, ja var ticēt kara cirvi izrakušajām pusēm, portāla klienti naktīs var gulēt mierīgi un nesatraukties par savu naudu. Ja nu tomēr tā pazūd, tad jādodas pie patērētāju aizstāvjiem un jālūdz viņu palīdzība.

Foto

TOP komentāri

 • Beate Nyx
  +1 +1 0

  Beate Nyx

  Iemaksātā nauda pieejama un izmantojama ss.com portālā - nekas nekur nav pazudis. PVN nomaksāts jau iepriekš papildinot naudu.
 • Ivo Lazdins
 • Sergej Jurjevich Begarov
  0 0 0

  Sergej Jurjevich Begarov

  Viss kartiiibaaa... ss straadaa, ta ka bav nekada stresa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl