Vēsturisko tenisa kortu vietā Āgenskalnā, iespējams, būvēs “Lidl”

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Āgenskalnā līdz pat mūsdienām saglabājusies viena no retajām, vēsturiski nozīmīgajām sporta būvēm – tenisa korti. Uzzinot par iespējamo īpašnieku vēlmi mainīt teritorijas izmantošanas veidu un sporta kompleksa vietā būvēt lielveikalu, iedzīvotāji bijuši nepatīkami pārsteigti, nevēloties to pieļaut.

Iedzīvotāju bažas par iespējamo veikala būvniecību leģendāro tenisa kortu vietā radušās pēc zemesgrāmatā esošās informācijas – norādīts, ka nekustamā īpašuma līgums noslēgts ar “Lidl”.

Āgenskalna iedzīvotājs Raitis ir pret ieceri tenisa kortu vietā būvēt veikalu, piekrīt arī Izolda, uzskatot, ka apkārtnē esot virkne citu veikalu. Arī Klaudija un Kristiāns izsaka sašutumu par gaidāmo ieceri tenisa kortus likvidēt – paši tenisu sauc par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Tenisu spēlējot tieši Āgenskalnā.

Šobrīd publiskā apspriešana un iedzīvotāju domu uzklausīšana ir noslēgusies. Vietējā veikalā iedzīvotāji vāca parakstus pret tenisa kortu likvidēšanu. Veikala vadītājs Arnolds Taukulis informē, ka kopumā savākti 1300 paraksti.

Tāpat iedzīvotāji uzsver, ka nepatika esot pret, iespējamo, ieceri būvēt tieši veikalu. Ja ideja būtu par esošo tenisa kortu labiekārtošanu vai cita aktīvā sporta telpu iekārtošanu, attieksme būtu citādāka.

“Mums aug mazs bērns, tāpēc mēs vēlamies, lai paliek tie paši korti vai arī cita ar sportu saistīta iestāde,” viedokli pauž māmiņa Zane.

Rīgas domes pilsētas attīstības departamenta pārstāve Solvita Brence apstiprina, ka lokālplānojums paredz, ka teritorijā varētu būt iestādes ne tikai ar izglītības, kultūras vai sporta funkciju, bet arī biroju, pakalpojumu vai tirdzniecības ēkas.

Šobrīd nav zināms gala lēmums par to, kāds būs tenisa kortu liktenis. Arī Centrālā tenisa kluba pārstāvis Igors Bažanovs no komentāriem izvairās un atbildes uz jautājumiem nesniedz. Šobrīd tiekot izstrādāts lēmumprojekts par lokālplānojuma izstrādes apturēšanu, pēc tam to virzīs attīstības komitejā tālākai izskatīšanai.