Ventspils policista braukšanu “pālī” piesedz? Valsts policijā pārbaude. Ko saka pilsētas saimnieks?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

9 komentāri

Ventspils domnieki ilgstoši izvairās no Bez Tabu neērtajiem jautājumiem un nekomentē pašvaldības policista bīstamās izdarības – iespējamo braukšanu alkohola reibumā un sekojošu avārijas ar sabiedrisko transportu izraisīšanu, kurā cieta pasažieris, kā arī izvairīšanos no alkohola pārbaudēm.

Valsts policijā (VP) norāda, ka atteikšanās no alkohola pārbaudēm, visdrīzāk, liecina par kārtībsarga vēlmi izglābties no dzērājšofera slavas. VP uzsākta dienesta izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai ceļu policisti nav centušies paglābt kolēģi no pašvaldības policijas.

Bez Tabu jau stāstīja par avāriju Ventspilī, kuru ar savu “BMW” markas spēkratu izraisīja Ventspils pašvaldības policists Normunds Rudņiks. Kārtībsargs pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, nedodot ceļu pa galveno ielu braucošajam sabiedriskajam mikroautobusam, kā rezultātā notika sadursme un cieta “mikriņa” pasažieris. Vairāk lasi šeit!

Vairākiem ventspilniekiem, kuri piesteidzās notikuma vietā, šķita, ka policists ir alkohola reibumā. Tomēr no visām alkohola pārbaudēm kārtībsargs atteicās, informēja VP, norādot, ka šādi policists rīkojas tādēļ, ka, visdrīzāk, cenšas “glābt savu ādu”.

Kādu piemēru sabiedrībai rāda policists, kurš bēg no alkohola pārbaudēm? Vai par notikušo interesējušies Ventspils domnieki? Kāda ir turpmākā rīcība? Šos un citus jautājumus Bez Tabu vēlējās uzdot pilsētas domes vadībai. Tomēr vairākkārtēji lūgumi sniegt skaidrojumu ignorēti.

“Izpilddirektors [Aldis Ābele] to nekomentēs!” tā vienā no vairākām sarunām pauda domes izpilddirektora sekretāre.

Tāpat arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, kā stāsta domes mārketinga nodaļas pārstāve, atsakās no komentāriem. Nedz A. Lemberga, nedz izpilddirektora A. Ābeles tālruņa numurus žurnālistam nesniedz.

Kā stāsta VP Ventspils iecirkņa vecākais inspektors Gatis Putniņš, atsakoties no alkohola pārbaudēm (alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpā un medicīniskajām pārbaudēm), šoferi neizbēg no soda. Par atteikšanos no alkohola ietekmes pārbaudes ir tāds pats sods kā lielākais sods par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Tāpat VP uzsākta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu, vai ceļu policisti, kuri ieradušies avārijas vietā, nav centušies paglābt kārtībsargu no nepatikšanām. Bažas rada rīcība, kas, iespējams, liecina par laika vilcināšanu.

Lai gan pašvaldības policists N. Rudņiks atteicies no pūšanas alkometrā, viņš sākotnēji it kā esot piekritis medicīniskai pārbaudei (asins un urīna paraugu nodošanai) slimnīcā. Šī pārbaude jāveic divu stundu laikā pēc avārijas.

N. Rudņiks sākotnēji nogādāts slimnīcā Ventspilī, kur ievāktas analīzes, tomēr brīnumainā kārtā vien pēc procedūru veikšanas atskārsts, ka nav sertificēta ārsta, kurš var analīzes pieņemt un parakstīt dokumentus. Līdz ar to analīzes bijušas nederīgas. Vēlāk, nu jau aptuveni trīs stundas pēc avārijas, sadursmi izraisījušais kārtībsargs nogādāts Kuldīgas slimnīcā, kur atteicies no medicīniskās pārbaudes.

Iespējams, notikusi apzināta laika vilcināšana. Šādā situācijā šoferis savai aizstāvībai var izmantot faktu, ka nokavēts divu stundu termiņš, un atrunāties, ka tādā gadījumā no pārbaudēm nav jēgas.

9 komentāri