35 komentāri

Netīrība, smakojošas drēbes, vientuļa sēdēšana pie pagasta veikala caurām dienām. Bez Tabu saņem satraucošu palīgā saucienu no Ventspils pusē esošā Popes pagasta par to, ka tās puses atbildīgie neliekas ne zinis par kāda sirmgalvja likteni.

Vecā Popes pagasta skolas māja, kurā nu dzīvo cilvēki. Arī kungs, kuram pirms pāris gadiem viņsaulē aiziet sieva. Kopš tā brīža vietējie iedzīvotāji mana, ka ar sirmgalvi kļūst gauži slikti. Uzrunātie nāburgi stāsta, ka vīrietis dzīvo netīrībā un nereti badā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nedēļām bez mazgāšanās, neēdis

Iespējams, ka tas ir par iemeslu, kamdēļ kungs pirms nedēļas atrasts guļam uz grīdas. Aizvests uz slimnīcu, tur apkopts, palaists mājās, un viss sākas no gala. Kad runājam ar sirmgalvi, viņš atzīst, ka sakopies nav, kopš izlaists no slimnīcas. Nedēļu.

Arī to, ka vājuma iemesls var būt neēšana. Dzīvoklī apstākļi ir zem kuras katras kritikas. Visur netīrība, cigarešu gali. Vienā no telpām ir kamīns, redzams, ka ogles kritušas uz grīdas. Manāma kaut kāda ēdmaņa, bet nav skaidrs, vai tā maz cilvēkam lietojama uzturā. Doties uz pansionātu kungs kategoriski atsakās. Vai tiešām nav citu iespēju viņam palīdzēt, pierunāt?

Jūs esat “dzelteni”!

Dodamies uz pagastu pie sociālās darbinieces taujāt. Viņa, padzirdot, kas ieradies, sāk zvanīt vīram juristam, savai priekšniecei, tās vietniecei meklējot iemeslu neatbildēt uz jautājumiem. Tās neaizliedz, bet kundze pati lemj, ka citēju – ar “dzelteno” raidījumu Bez Tabu nerunās.

Kungam ir bērni, tie par viņu neliekas ne zinis. Ir zināms, ka šobrīd tiek kārtoti papīri, lai kungu var apkopt samarieši. Bet tam vajadzīgs laiks un papīru kārtošana.

Kam jādara savs darbs? Sociālajiem!

Sagaidām Popes pagastveci, kurš piekrīt gan runāt, gan kopā doties uz kunga mājokli, jo tur nav bijis. Redzētais nav patīkams. Pagastvecis, taujāts, kuram ir jāstrādā ar vīrieti, lai beidzot viņu pierunātu doties uz pansionātu atbild, ka viennozīmīgi sociālajam dienestam, jo tas ir šā dienesta uzdevums un misija.

Cerība ir

Pagasta priekšnieks atzīst, ka kaut kas jādara ir, jo, ņemot vērā redzēto, ka dzīvoklī jau ir dedzis dīvāns, nav garantijas, ka neizceļas ugunsgrēks. Starp citu, kungu satiekam vēlreiz, un kopējā saruna tomēr vieš cerības, ka sirmgalvi varētu pierunāt doties uz pansionātu.

Ir tikai jāstrādā, jo, kad viņam gan Bez Tabu, gan Popes pagastvecis piedāvā vismaz aizbraukt līdz pansionātam un palūkot, kā tur izskatās un kā tur kas notiek, viennozīmīgu “nē” nedzirdam.

Foto

TOP komentāri

 • mazmeita
  +29 +29 0

  mazmeita

  kad mans opitis nomira,omei nolaidas rokas,maja nekopta,lopini bada pati ari ne sada ne tada,ka saka dzivais mironis,mus tolaik uzmekleja omes pagastvecis lai kautko daram,atbraucam paris menesu nodzivojam,cilveks atdzivojas,visu vareja un darija,kad taisijamies prom ar mammu,tad saka raudat ome....izlemam palikt uz dzivi pie omes,mammai darbs,man skola ome laimiga,gardi edieni,smaidi un prieks omites acis...scinajums,vina jutas vientula un nebija vairs del ka censties...varbut ari sim onkulim ta ir,tik zel ka gimene aizmirsusi par vinu,lai turas.
 • Sanch
  +18 +17 -1

  Sanch

  cik man ir ļoti žēl to onkuli. es pilnigi saprotu ka vinam sieva ir visu muzu visu tirijusi un kartojusi,un tagad nabaga večuks nezin ko iesākt un no kura gala sākt,ta lūk ir. vareja jau gan pierunat vinu uz pansionatu,tur vismaz paedis siltuma, nomazgajies un tiras drebites,pat draugus var sastapt un kas zin vel iepazities ar kadu tantuku.
 • anna
  +18 +16 -2

  anna

  Lai cilvēks dzīvo savās mājās.Labāk sūtītu pie viņa aprūpētāju no sociālā dienesta.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl