“Vēl baklažānus sāks audzēt?!” Neredzēts konflikts Daugavpilī: dobe pie daudzstāvu mājas sanaido kaimiņus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

6 komentāri

Piemājas puķu dobes dēļ ragos sagājuši daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji Daugavpilī. Dobi iekopusi sirmgalve, bet veids, kā viņa tajā rosās, neapmierina pirmā stāva iedzīvotājus, kuru logu priekšā notiek dārza darbi.

Daugavpils, Aveņu ielas 37 nama, iedzīvotājs Sergejs stāsta, ka dobi viņa dzīvokļa logu priekšā kaimiņiene no ceturtā stāva sāka veidot šogad, maija beigās.

”Mums pirmajā stāvā ir vienistabas dzīvoklis. Vasaras svelme, logi šajā pusē. Vasaras sākumā sieva bija stāvoklī, logi vienmēr vaļā. Tagad bērniņš piedzima. Kad ūdeni lej no augšas, tas kaut kā par traku izskatās! Mēs jau ”raustāmies” no tām visām izdarībām!” stāsta Sergejs.

Vīrietis stāsta, ka dobes izveidotāja regulāri rušinās pie dobēm, dažkārt puķītes laistot, neizejot no dzīvokļa – lejot ūdeni no ceturtā stāva.

Sergejs
pret dobes esamību

”Kad bija vējš, ūdens ielija kaimiņa logā. Tad arī bija bļaušana. Saprotu, ka vecam cilvēkam nav spēka nēsāt ūdeni, rokas vājas, bet tad nav vajadzīga arī tā dobe. Citkārt viņa ar virvi laiž lejā vairākas pudeles. Tas viss krīt. Nav normāli!”

“Bez Tabu” izdodas sastapt dobes izveidotāju Regīnu. Viņa stāsta, ka ūdeni nelejot no sava balkona, to darot kaimiņiene no otrā stāva, lai diskreditētu dobes saimnieci. Sirmgalve laipni aicina uz balkona, no kurienes paveras jauks skats uz dobi.

”Spontāni sagribēju parādīt cilvēkiem, ka var iestādīt skaistas puķes un var priecāties par tām un dzīvi! Agrāk vasarnīcā, kad biju vesela, stādīju. Tagad man grūti, nevaru, kauli sāp. Tāpēc nolēmu spontāni stādīt pie mājas. Sētniece iedeva lāpstu. Sākotnēji domāju nedaudz iestādīt, bet sanāca tā. Citi no rīta līdz vakaram sēž uz soliņiem un apspriež visu, bet man tā nepatīk. Es aizeju, parokos, apleju ziedus,” par mīlestību pret ziediem stāsta Regīnas kundze.

Dobes ”karā” Sergejs meklējis sabiedrotos arī Daugavpils pašvaldības policijā, ziņojis par sabiedriskās kārtības traucēšanu (trokšņošanu pie logiem, ūdens laistīšanu). Turpinājumā kārtībsargu pārstāvja komentārs: ”Policijai ir zināma šī situācija, esam saņēmuši arī izsaukumus. Policijas darbinieki nebija konstatējuši administratīvos pārkāpumus. Ar situācijā iesaistītajām personām tika veiktas pārrunas, izskaidrots, ka jautājums par dzīvokļu īpašnieku kopīpašuma izmantošanu risināms pašu dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē.”

Sergejs teic, ka kārtībsargi esot devuši instrukciju iemūžināt ūdens laistīšanu, par ko iedzīvotājs ir neizpratnē. Papildinot policijas pārstāvja teikto par nepieciešamību rīkot kopsapulci, lai dobi veidotu legāli, Sergejs stāsta, ka kopsapulces lēmuma nav. Turpretī Regīnas kundze uzrāda dokumentu ar daudziem parakstiem, kas apliecina, ka dobe ir likumīga. Sergejs norāda, ka kundze apstaigājusi kaimiņus, daudzi parakstījušies, nezinot par ko. Tāpat vīrietis uzskata, ka daudzi paraksti ir viltoti.
Raitis Ķikusts
mājas apsaimniekotāja SIA ”Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” pārstāvis

”Iedzīvotāji ar balsu vairākumu nolēma, ka viņiem nav pretenziju par šīs dobes eksistēšanu. Uzskatām, ka ir apsveicama vecāka gadagājuma cilvēku rūpes par teritoriju, tās labiekārtošanu.”

Ar šādu apsaimniekotāja attieksmi ir neapmierināts Sergejs, kurš norāda, ka citiem kaimiņiem dobe tik ļoti netraucē kā viņa ģimenei, jo atrodas tieši zem logiem, pie kuriem guļ mazs bērns.

”Varbūt tad ļausim baklažānus un gurķus pie logiem audzēt!” dusmīgs ir Sergejs.

Apsaimniekotāja pārstāvis iesaka konfliktējošajām pusēm izrunāties. Kā risinājumu saskata vienošanos par rušināšanos dobē tad, kad bērnu pirmajā stāvā tas netraucē.

Foto

6 komentāri