Veikalā pirkts divritenis par 149 eiro saplīst pēc 10 dienām

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

19 komentāri

14 gadīgās Unas vecākais brālis Mārtiņš stāsta, ka velosipēds noskatīts internetā. Braucamais meitenei ļoti iepaticies, un vecāki jau pavisam drīz devušies uz veikalu, lai to apskatītu klātienē.

Veikalā ”Mdata” noskatītais velosipēds maksājis 149 eiro. Pārdevējs noteicis, ka, ja vēlas arī divu gadu garantiju, tad jāpiemaksā vēl 20 eiro. Tādā gadījumā veikala darbinieks velosipēdu izpakos no kastes un pareizi saskrūvēs.

Ģimene nav pažēlojusi 20 eiro un tos samaksājusi, cerot, ka divus gadus nebūs jāraizējas par divriteņa remontu.

Desmit dienu laikā Una ar divriteni brauca četras reizes. Beidzamajā izbraucienā pa veloceliņu Pļavniekos notika negadījums, kā rezultātā meitene esot kritusi un sasitusi galvu.

Mārtiņš
Meitenes vecākais brālis

Braucot ar riteni, māsa pārslēdza ātrumu. Pārslēdzējs atvienojos un tika ierauts starp spieķiem, kā rezultātā viņa krita. Ļoti labi var redzēt, cik ļoti pārslēdzējs ir salocījies. Devāmies uz veikalu ar pretenziju. Lai atgūtu naudu, darbinieks ieteica uzrakstīt iesniegumu. Pēc vairākām dienām saņēmām atbildi, ka veikals naudu neatmaksāšot.

Ģimene par to bijusi neizpratnē, jo velosipēds kalpojis vien desmit dienas. ”Manuprāt, tas ir absurds, ka prece, kura ir iegādāta pirms 10 dienām, sāk jukt pa detaļām. Tāpat arī aplami liekas ekspertīzē secinātais, ka 14 gadīga meitene ir izdarījusi fiziskus bojājumus, mehāniskus bojājumus, izdarījusi spēcīgus sitienus,” raidījumam atklāj Unas mamma Solvita.

“Bez Tabu” uz Sarkandaugavā esošo veikalu ierodas nepieteiktā vizītē. Tieši tobrīd veikalā kāda ģimene skatās uz tieši tādu pašu velosipēdu, kādu nopirka Unai. Veikala pārstāvis piekrīt komentēt starpgadījumu tikai tad, ja netiks iemūžināta viņa seja.

Daniels
”Mdata” pārdošanas menedžeris

Nav iespējams, ka tā detaļa nokrita. Visas šīs detaļas ir sagatavotas rūpnīcā. Ja brauksiet piecu kilometru ātrumā un nokritīs ātruma pārslēdzējs, tad spieķi būs sabojāti. Šajā gadījumā tie ir veseli.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā norāda, ka ar sūdzībām par šo veikalu centrā kopš pagājušā gada vērsušies septiņi patērētāji, no tiem divi uzrakstījuši iesniegumus. Arī internetā lasāmas vairākas sūdzības. Ja pircēji nepiekrīt pārdevēja atteikumam veikt garantijas remontu vai naudas atmaksu, viņiem jāvēršas pie eksperta, lai saņemtu slēdzienu par divriteņa bojājumiem. Ar atzinumu atkārtoti jāvēršas pie tirgotāja. Centrā norāda, ka veikals nedrīkst iekasēt papildu samaksu par garantiju, kurai jāpienākas obligātā kārtā.

Veikala ”Mdata” pārstāvis neslēpj, ka divriteņi nav tās augstākās kvalitātes. Daudzas detaļas, tostarp arī šajā gadījumā saplīsušais ātruma pārslēdzējs, ir Ķīnā ražots pakaļdarinājums.