Veikalā nepieņem maksājumu kartes, ja pirkums ir mazāks par 1,50 eiro

21 komentārs
Veikalā nepieņem maksājumu kartes, ja pirkums ir mazāks par 1,50 eiro
FOTO: Flickr

Bez Tabu saņem ziņu no Kadagas, ka turienes vienīgajā veikalā nepieņem maksājumu kartes, ja pirkuma summa ir mazāka par 1,50 eiro.

Iedzīvotāji ar tirgotāja noteikto kārtību neapmierināti, patērētāju tiesību sargātāji saka, ka nav likuma, kas liegtu tirgotājam tā rīkoties, kamēr Komercbanku asociācija, izpētot normatīvos aktus, teic, ka tas ir patērētāju tiesību ierobežojums, jo nevajadzētu būt ierobežojumiem, kas noteic maksājumu karšu izmantošanu.

Kadagas iedzīvotāji pauž neapmierinātību, ka, dodoties uz vietējo veikalu, ja plānotais pirkums ir niecīgs, vienmēr jābūt līdzi skaidrai naudai,. Kāds puika stāsta, ka viņam likts pirkt vairāk konfekšu, nekā vajag, lai tikai pirkuma summa pārsniegtu ”liktenīgos” eiro piecdesmit.

Vietējie arī atzīst, ka pierunāt pārdevējas, lai pieņem maksājumu karti par mazāku pirkumu, neesot vērts. Tā ka lūgties neesot vērts, tāpēc jādodas vien veikalā skaidrot, kā ir patiesībā, jo zīmes pie durvīm skaidri un gaiši vēsta – maksājumu kartes te pieņem, taču veikala iekšpusē manām zīmīti, kas vēsta, ka par vienu cigarešu paciņu un pirkumiem zem 1,50 eiro nevar norēķināties ar maksājumu kartēm.

Veikala vadītājs to skaidro ar pārāk dārgo maksājumu karšu apkalpošanas cenu un neizdevīgumu tirgot cigaretes.

Sarunas laikā ar tirgotāju viņš sola, ka tas esot tikai lūgums, nevis obligāta prasība.

Foto

Video

21 komentārs