“Vecie cilvēki nevar tā dzīvot!” Pensionāru pāri Olaines pusē vaino skaitītāja sabojāšanā; atslēdz elektrību

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

6 komentāri

Rīdzinieces Angelinas vecvecāki koronavīrusa pandēmijas laikā pašizolējušies nelielā namiņā Olaines novada Rājumos. Tomēr mierpilno atsvešināšanos dārzkopības kooperatīva “Bērziņi” teritorijā pārtrauca pēkšņs elektrības atslēgums.

Angelina
satraucas par tuviniekiem

Skaitītāja bija sasists stikliņš. Kaut kāds vietējais bandīts salauza skapi, sasita stikliņu. Un tas skaitītājs vairs neskaitīja. Piezvanījām vietējam elektriķim, cilvēks par to atbild. Viņš atnāca un teica, ka noņems [skaitītāju] un divu dienu laikā atliks vietā jaunu, jo to varot ātri izdarīt.

Divas dienas pagāja. Zvanām, bet viņš neceļ.

Namiņš bez elektrības jau kopš 22. marta

Vietējais elektriķis vēlāk atsūtīja īsziņu, kurā raksta, ka pensionāri paši tīši sabojājuši skaitītāju, turklāt jau otro reizi piecu gadu laikā. Kooperatīva pārstāvis arī izvirza divus risinājumus – lai īpašuma saimnieki pieslēdzas “Sadales tīklu” līnijai vai arī kļūst par draudzīgiem kaimiņiem.

Angelina
satraucas par tuviniekiem

Divas nedēļas, un viņi nabagi dzīvo ar svecītēm. Nu, ko darīt. Neko jau nevar izdarīt. Paldies Dievam, ir gaišs, labi, ka apkure ir ar malku – silts ir, bet sēž ar svecēm. Nu, smieklīgi… Telefonu uzlādēt viņi nevar, neko viņi nevar. Sazināties ar viņiem nav iespējams. Labi, ka ir kaimiņi, kuri uzlādē telefonu, uzglabā pie sevis produktus. Nu, piedodiet, vecie cilvēki nevar tā dzīvot.

Nelielā dārza mājiņa vēl joprojām ir pieslēgta kooperatīva tīklam, tāpēc varas groži šajā situācijā ir vietējam elektriķim. Kopā ar Angelinu nolēmām uzmeklēt mīklaino meistaru.

Nokļūstot pie Angelinas norādītās mājiņas, sasaukt Juri neizdodas. Arī sazvanīt meklēto kungu neizdodas.

Vietējais iedzīvotājs Vladimirs gan zināja, ka meklētais elektriķis Juris dzīvo pavisam citā vietā. Saņemot jaunas norādes, Bez Tabu izdodas atrast Juri.

Pensionārus vaino elektrības zagšanā

sētā sastaptā saimniece

Nekādus skaitītājus, nekādas intervijas mēs nesniedzam. Aizveriet vārtus, mēs no jums tālu esam!

Bez Tabu: Mēs varam ar viņu aprunāties?

Kundze, atgriežoties mājā, pamāja žurnālistam un operatoram ar roku. Šķita, ka ar Juri, kuru tomēr izdevās pamanīt iekšā mājā, intervija neizdosies.

Tomēr pēc brīža iznāca arī kooperatīva “Bērziņi” elektriķis, kurš atzina, ka neesot nekāds profesionālis, taču ir uzņēmies rūpes par elektrības lietām “Bērziņos”. Tikmēr kundze iekasējot naudu par patērēto elektrību.

Juris
brīvprātīgais elektriķis

Un nemainīsim, jo vedām skaitītāju uz ekspertīzi – sabojāts. Lūk, griežas ritenītis, bet cipari nekust. Mēs atnācām – tas griežas, bet tas ne. Nu, kas tas tāds ir?!

Alternatīva tāda, esmu ar mieru viņus pieslēgt atpakaļ pie līnijas, bet tikai ar jaunu skaitītāju, modernu.

Juris bija dzelžaini pārliecināts, ka skaitītāju sabojāja paši pensionāri vai kāds no tuviniekiem, vai arī labs paziņa.

Angelina gan vairs negrasās meklēt kompromisu ar elektriķi Juri, tāpēc jau pēc sižeta tapšanas sazinājās ar “Sadales tīkliem”, piesakot jaunu pieslēgumu.