Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Pēdējais vasaras mēnesis jau ir pusē! Tas liek domāt par atvaļinājuma beigām, skolēni un studenti sāk gatavoties atsākt mācības, taču daļa vecāku sāk post jaunākās atvases bērnudārza gaitām.

Saistībā ar bērna gatavošanu bērnudārzam Bez Tabu skatītājai Zanei radies jautājums, uz kuru pašas spēkiem neizdodas rast atbildi.

Runa ir par bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos. Māmiņa ir pārliecināta, – konkrētais jautājums skar daudz ģimenes Rīgā.

“Gatavojamies bērnudārzam, bet vēl aizvien nav skaidrs, vai būs tā solītā bezmaksas ēdināšana mazajiem rīdziniekiem. Gribētos laikus zināt, bet Ušakovs klusē…”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde apstiprina, ka šobrīd galēja lēmuma par bezmaksas ēdināšanu tiešām nav, tomēr izrādās, ka iemesls tam ir visai interesants…

Indra Vilde
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve

Aktuālie jautājumi par izglītības jomu tiks apspriesti tad, kad no atvaļinājuma atgriezīsies Rīgas domes un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadība.

Indra Vilde piebilst, ka no šā gada janvāra pašvaldības un privātajos bērnudārzos bez maksas tiek ēdināti bērni no trūcīgām, maznodrošinātām (kopā 687 bērni) un daudzbērnu ģimenēm (2408 bērni).

Tomēr par pārējiem jautājumiem plašāka informācija varētu būt augusta beigās

Bez Tabu komanda sazinājās arī ar citām pašvaldībām, lai noskaidrotu, kā jautājums par bezmaksas ēdināšanu tiek apspriests citviet Latvijā.

Mazākā Latvijas novada – Baltinavas novada – pašvaldības pārstāve informē, ka bezmaksas ēdināšanas ieviešana bērnudārzos šobrīd esot viens no aktuālākajiem tematiem. Par gala lēmumu plašāka informācija varētu būt tuvākajās nedēļās.

Savukārt Daugavpils domes pārstāve informēja, ka bezmaksas ēdināšana pie viņiem nav ieviesta, akcentējot, ka tas ir jautājums valsts mērogā, ne tikai kādas konkrētas pašvaldības.

Taču par bagāto pilsētu uzskatītās Ventspils domes pārstāve pastāstīja, ka Ventspils pilsētas pašvaldība apmaksā bērnu uzturēšanu pirmsskolas izglītības iestādēs.

Izmaksās ir iekļautas gan ēku uzturēšanas, gan aprīkojuma un inventāra iegādes, gan komunālie maksājumi, gan darbinieku algas un citi ar bērnudārza uzturēšanu saistītie maksājumi. Bērna vecāki maksā tikai par ēdināšanu. Dienā tas ir 1,60 eiro bērnam līdz 3 gadu vecumam un 2,00 eiro bērnam no 3 līdz 7 gadiem.

Video

TOP komentāri

  • Santa Purena
    0 0 0

    Santa Purena

    Nu baismīga summa tā ēdināšana dārziņā. Ja mazturīgajiem un 3+ ģimeņu bērniņiem apmaksā, nesaprotu, ko sūdzēties tiem, kam 1 vai 2 bērniņi. Trīs ēdienreizes visu mēnesi par maksimāli 40 eiro nav dārgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl