Vecāki Jelgavā nepatīkami pārsteigti: par zīdaiņu peldētapmācību jāmaksā teju trīsreiz dārgāk

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Rotaļa” līdz šim peldbaseina apmeklējums bērniem līdz 3 gadu vecumam maksāja 3 eiro, taču tagad vecāki ievērojuši paziņojumu, ka no 1. novembra jāmaksā būs 8,10 eiro. Raidījumu “Bez Tabu” uzrunāja divu bērnu tēvs, kurš raizējas par to, ka vecāki vairs nevarēs atļauties peldētapmācību saviem bērniem. 

Kregs ir angļu valodas skolotājs, un viņa bērni deklarēti Jelgavā, vīrietis sarunā ar raidījumu “Bez Tabu” slavēja bērnudārza “Rotaļa” peldbaseinu un peldēšanas trenerus. Peldbaseinu apmeklējot arī galvaspilsētā dzīvojošie, jo līdz šim cena bijusi pieejama visiem, turklāt Kregs uzsvēra to, cik būtiski pierast pie ūdens jau agrā bērnībā.

Kregs
uz baseinu ved divus bērnus

“Tas ir ļoti liels cenu pieaugums, es domāju, ka peldēšanai vajadzētu būt pieejamai visiem, nevis ekskluzīvai un pieejamai tikai tiem, kam ir nauda. Ja es vedīšu savus divus bērnus no 1. novembra peldēt reizi nedēļā, man mēnesī tas maksās 80 eiro. Es nedomāju, ka daudziem vecākiem ir lieki 80 eiro mēnesī, kurus atvēlēt 30 minūšu ilgai peldei peldbaseinā reizi nedēļā.”

Kregs raizējas, ka tagad daudziem vecākiem nāksies pārskatīt savas finanses un vērtēt, vai viņi var atļauties bērnu peldētapmācību. Pirmsskolas izglītības iestādes “Rotaļa” vadītāja Ilze Putniece raidījumam “Bez Tabu” izrādīja peldbaseina telpas, tās nesen piedzīvojušas lielas pārvērtības, kas daļēji arī ietekmējis maksu par peldētapmācības stundu.

Ilze Putniece
“Rotaļa” vadītāja

“Sakarā ar to, ka ir mainījušies Ministru kabineta noteikumi aprēķinos, kā pašvaldības drīkst iznomāt baseinus, šī aprēķinu formula no šī gada paredz to, ka tiek aprēķināti arī faktiskie ieguldījumi, kas veikti baseina darbības uzlabošanai.”

2017. gadā mainīta baseina plēve, flīzes, veikts kosmētiskais remonts, uzlabota vide un materiālā bāze, izmaksas kopā bijušas 29 tūkstošus eiro. Pašiem bērnudārzniekiem divas reizes nedēļā tiek nodrošināta peldētapmācība, taču iestādē brīvu vietu neesot, tāpēc tiek organizētas maksas nodarbības citiem pilsētniekiem.

Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidroja, ka maksas pakalpojumi, ievērojot faktiskās budžeta izmaksas, aktualizēti visām pašvaldības izglītības iestādēm. Arī izglītības pārvaldes vadītāja saņēmusi lūgumu no vecākiem pārskatīt “Rotaļas” jauno cenrādi, un tuvākajā laikā ar Jelgavas pilsētas domi situācija tiks vērtēta.

“Tās varētu būt atlaides pilsētā deklarētajiem bērniem, varētu tikt ieviests arī abonementu princips, un varētu būt arī procentuālais princips, nosakot noteiktu procentu atlaidi no šīs vērtības, kāda šobrīd ir apstiprināta,” tā Gunta Auza, norādot, ka lēmums varētu tikt pieņemts līdz 1. novembrim.

Foto