Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Rotaļa” līdz šim peldbaseina apmeklējums bērniem līdz 3 gadu vecumam maksāja 3 eiro, taču tagad vecāki ievērojuši paziņojumu, ka no 1. novembra jāmaksā būs 8,10 eiro. Raidījumu “Bez Tabu” uzrunāja divu bērnu tēvs, kurš raizējas par to, ka vecāki vairs nevarēs atļauties peldētapmācību saviem bērniem. 

Kregs ir angļu valodas skolotājs, un viņa bērni deklarēti Jelgavā, vīrietis sarunā ar raidījumu “Bez Tabu” slavēja bērnudārza “Rotaļa” peldbaseinu un peldēšanas trenerus. Peldbaseinu apmeklējot arī galvaspilsētā dzīvojošie, jo līdz šim cena bijusi pieejama visiem, turklāt Kregs uzsvēra to, cik būtiski pierast pie ūdens jau agrā bērnībā.

Kregs
uz baseinu ved divus bērnus

“Tas ir ļoti liels cenu pieaugums, es domāju, ka peldēšanai vajadzētu būt pieejamai visiem, nevis ekskluzīvai un pieejamai tikai tiem, kam ir nauda. Ja es vedīšu savus divus bērnus no 1. novembra peldēt reizi nedēļā, man mēnesī tas maksās 80 eiro. Es nedomāju, ka daudziem vecākiem ir lieki 80 eiro mēnesī, kurus atvēlēt 30 minūšu ilgai peldei peldbaseinā reizi nedēļā.”

Kregs raizējas, ka tagad daudziem vecākiem nāksies pārskatīt savas finanses un vērtēt, vai viņi var atļauties bērnu peldētapmācību. Pirmsskolas izglītības iestādes “Rotaļa” vadītāja Ilze Putniece raidījumam “Bez Tabu” izrādīja peldbaseina telpas, tās nesen piedzīvojušas lielas pārvērtības, kas daļēji arī ietekmējis maksu par peldētapmācības stundu.

Ilze Putniece
“Rotaļa” vadītāja

“Sakarā ar to, ka ir mainījušies Ministru kabineta noteikumi aprēķinos, kā pašvaldības drīkst iznomāt baseinus, šī aprēķinu formula no šī gada paredz to, ka tiek aprēķināti arī faktiskie ieguldījumi, kas veikti baseina darbības uzlabošanai.”

2017. gadā mainīta baseina plēve, flīzes, veikts kosmētiskais remonts, uzlabota vide un materiālā bāze, izmaksas kopā bijušas 29 tūkstošus eiro. Pašiem bērnudārzniekiem divas reizes nedēļā tiek nodrošināta peldētapmācība, taču iestādē brīvu vietu neesot, tāpēc tiek organizētas maksas nodarbības citiem pilsētniekiem.

Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidroja, ka maksas pakalpojumi, ievērojot faktiskās budžeta izmaksas, aktualizēti visām pašvaldības izglītības iestādēm. Arī izglītības pārvaldes vadītāja saņēmusi lūgumu no vecākiem pārskatīt “Rotaļas” jauno cenrādi, un tuvākajā laikā ar Jelgavas pilsētas domi situācija tiks vērtēta.

“Tās varētu būt atlaides pilsētā deklarētajiem bērniem, varētu tikt ieviests arī abonementu princips, un varētu būt arī procentuālais princips, nosakot noteiktu procentu atlaidi no šīs vērtības, kāda šobrīd ir apstiprināta,” tā Gunta Auza, norādot, ka lēmums varētu tikt pieņemts līdz 1. novembrim.

Foto

TOP komentāri

 • Dzintra Freimane
  +7 +7 0

  Dzintra Freimane

  peldēšana bērniem jābūt bezmaksas sākot no bērnu dārza, minimālais 16 stundas mācību gadā vismaz līdz 4 klasei, jo mums ir bezmaksas izglītība un peldēšana - sagatavošana dzīvei, veselības nostiprināšana, ir viens viens no svarīgākiem mācību priekšmetiem.
 • Žanete
  0 0 0

  Žanete

  Nesaprotu par ko tāda šūme. Kad es mazo 2013.g vedu uz to baseinu, tad es par vienu nodarbību maksāju 7. latus. !!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl