Vardarbība un masveida kautiņi – daudzstāvu nama iedzīvotājus Sarkandaugavā terorizē asinskāri kaimiņi

Pievienot komentāru

Kaimiņu būšana var sarūpēt prieku, bet var arī iedzīt kapā. Daudzstāvu nama iedzīvotāji Sarkandaugavā jūtas patiesi apdraudēti, jo līdzās jau gadiem notiek intensīva dzeršana un asiņaini kautiņi.

Diennakts tumšajā laikā vārtrūme Alekša ielā 9 pārvēršas līdz nepazīšanai, jo tieši zem iedzīvotāju logiem tiek cilātas ne tikai glāzes un pudeles, bet arī vicinātas dūres. Turklāt iedzīvotāji arī saņēmuši draudus par fizisku izrēķināšanos.

Vardarbīgas ainas Alekša ielas 9. nama iekšpagalmā nav retums. Un vietējie pēc policijas un mediķu izsaukšanas no saviem logiem un balkoniem fiksē nežēlīgās darbības. Arī Sarkandaugavas karstajā punktā dzīvojošais Andris uz savas ādas izjutis agresīvo kaimiņu raksturus un draudus.

No pelēkajām durvīm ar actiņu ik pa brīdim izlien pa kādam brīvā apģērbā tērptam stāvam. Izrādās, šo eju no baltā nama izmanto hosteļa iemītnieki. Cik zināms Andrim, te mitinās no ārvalstīm atbraukušais darbaspēks.

Gan veselībai kaitīgo ieradumu piekopšana, gan arī dūru vicināšana visbiežāk notiek tieši iekšpagalmā. Kliegšana, brēcieni un lamuvārdu jūra dzirdama itin labi. Taču nākamajā rītā iedzīvotājiem jau jāsaskaras ar sekām. Piemēram, sētniecei nākamajā rītā jāsakopj piedrazotā apkaime, jo hosteļa darbinieki vārtrūmi nekopjot, tā “Bez Tabu” atklāj Anita.

Apejot ap stūri un nokļūstot jau Duntes ielā 60, atklājas vēl kāds absurds fakts. Hostelim un tajā esošajam īrniekam jeb veikalam ”Maxima” ir viena kopēja ieeja. Atverot durvis, redzams, ka tirdzniecības zāle nav kā īpaši nodalīta, bet uz nakšņošanas mītni ved nākamās durvis.

Vairāku Rīgas hosteļu direktore, kuras vīrs ir šo naktsmītņu īpašnieks, izvairās no tikšanās klātienē, kā arī noliedz jelkādus iedzīvotāju pārmetumus notiekošajās nekārtībās pie hosteļa. “Viņi visi saņēma oficiālas vēstules no visām instancēm, kuras Latvijā tikai eksistē…, ar atbildēm uz visiem viņu jautājumiem. Man nav ko vēl viņiem teikt,” noteic hosteļu direktore Viktorija Sotņikova.

Iedzīvotāji palīdzību un dzirdīgas ausis meklē ne tikai pilsētas domē un pat pie kādreizējā mēra Nila Ušakova, bet arī iesaista tiesībsargājošās instances. Izrādās, konkrētā adrese likumsargiem ir ļoti labi zināma, apstiprina Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Viņš arī norāda, ka bieži vien kautiņa dalībniekiem beigās nemaz nerodas pretenzijas vienam pret otru, tāpēc tālāka izmeklēšana un policijas iesaiste izpaliek.

Tikmēr hosteļa direktore akcentē, ka visus kaušļus un nemiera cēlājus brīdina, nepieciešamības gadījumā arī izliek uz ielas. Nakšņošanas mītne tam ir gatava, jo par gultasvietām iekasē priekšapmaksu. Savukārt šovasar ēkā veiks remontu, kura laikā nodalīs veikalu no hosteļa ieejas. Līdz ar to turpmāk pelēkās durvis ar actiņu paliks kā avārijas izeja. Tiesa gan, māc lielas šaubas, ka tas kaut nedaudz mazinās iekarsušo ārvalstnieku prātus.