“Varbūt viņš no bada jau miris”. Policija ignorē aculiecinieku zvanu par zīdaini narkomānu rokās

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

Pievienot komentāru

Policija ir tā, uz ko var paļauties un ir jāpaļaujas. Tā tiek skandēts ik pa brīdim. Bet ik pa brīdim uz likumsargu mundieriem tiek arī pa kādam dubļu pleķim, kas viņiem nedara godu.

Tā bija 10. maija pēcpusdiena, kad kāda jauna māmiņa Tērbatas un Elizabetes ielas krustojumā pamana kādu pāri ar bērnu ratiņiem. Uzmanību viņa tiem pievērš tādēļ, ka abi pieaugušie acīm redzami ir lietojuši kādas apreibinošās vielas, bet bērns ratos izmisīgi kliedz.

Sieviete ņem telefonu un zvana Valsts policijai, jo nav pārliecināta, ka ar bērnu viss ir kārtībā. Sazvana, izstāsta situāciju, bet ir vīlusies. Policijas darbiniece viņai saka, ka likumsargi jau neies meklēt attiecīgos cilvēkus pa visu Rīgu. Tas nekas, ka sieviete piedāvā pārim sekot un, kad policijas ekipāža atbrauc, lai zvana viņai, un viņa pateiks precīzu atrašanās vietu.

Kamēr notiek saruna, vīrietis sekotāju pamana, acīmredzot saprot, ka ir pamanīti, paņem ratus, pamet līdzgaitnieci un dodas citā virzienā. Pa tam lāgam uz policiju divas reizes zvana jaunās māmiņas laulātais draugs.

”Bija pilnīgi skaidrs, ka ar bērnu kaut kas nav kārtībā.”

Bija pilnīgi skaidrs, ka ar bērnu kaut kas nav kārtībā. Varbūt viņš nav barots. Tas bija zīdainis, kurš ir jābaro ar krūti. Sieviete bija tādā neadekvātā stāvoklī, ka diez vai attapa mazuli pabarot. Kas ar bērnu noticis tālāk? Varbūt viņš no bada jau ir nomiris…..

Nesagaidot policiju, abi noskatās, kā grīļīgā sieviete iekāpj trolejbusā un aizbrauc. Kāpēc likumsargi nereaģēja momentāni? To jautājām Valsts policijas Rīgas reģiona kārtības policijas pārvaldes priekšniekam Ansim Pumpuram.

Es noklausījos sarunas ierakstu. Sieviete ļoti adekvāti aprakstīja situāciju un ir dzirdams, kā viņa tiešām piedāvā sekot pārim. Kāda bija tālākā policijas rīcība? Šobrīd es to nevaru pateikt, jo ir jāierosina pārbaude.

Pumpura teikto apstiprina telefona sarunas ieraksts, kuru Bez Tabu noklausīties ļauj, bet sabiedrībai atskaņot nē. Policijas pārstāvis aicina zvanītājus kaut vai e-pasta veidā aprakstīt situāciju, jo tad būs vieglāk uzsākt pārbaudes. Ja tās laikā atklāsies pārkāpumi, būs disciplinārlieta.

Sabiedrības attieksme un dzemdības uz ielas

Bez Tabu devās Rīgas ielās un uzrunāja tur sastaptos cilvēkus, uzdodot jautājumu – Ja jūs uz ielas redzētu apreibinājušos pieaugušos, kuri stumj bērnu ratiņus, kuros guļ izmisīgi raudošs zīdainis, kā jūs rīkotos? Ir patiess prieks, ka lielākā daļa atbilžu bija, ka zvanītu policijai. Tas priecē, jo vienaldzīgi palikt nevar.

To pietiekami spilgti pierāda kāds nesens notikums. Rīgas pašvaldības policistiem ir bijis izsaukums uz Iļģuciemu, kur garāmgājēji pamanījuši grūtnieci, kura bija acīm redzamā alkohola reibumā. Tā ir patiesība. Noskaidrojās, ka sievietes draugs viņu arī fiziski iespaidojis. Trakākais seko pēc tam.

Kad ierodas policistu izsauktie mediķi, sievietei sākas dzemdības, jo viņa ir devītajā grūtniecības mēnesī. Kas būtu noticis, ja garāmgājēji nebūtu reaģējuši?

Foto