“Varbūt pārvaldnieks mani var uznest?” Divas reizes mēnesī nedarbojas daudzstāvu mājas lifts

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

“Bez Tabu” uzrunā kāds Pļavnieku iedzīvotājs. Aivars dzīvo daudzstāvu namā Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā, un apmēram divas reizes mēnesī nākas zvanīt liftu avārijas dienestam. Pērn lifts nedarbojās divas nedēļas, jo tika veikts remonts, nomainīta lifta iekšējā daļa un slēdži. Uzreiz pēc tam sākās, Aivara vārdiem sakot, lifta opera.

Aivars saka, ka ik pēc divām nedēļām lifts nedarbojas: “Es vēl paskatījos telefonā, divas reizes mēnesī zvanu avārijas dienestam, un viņi brauc labot liftu, cik cilvēku nav palikuši liftā iekšā, cik ilgi var ņirgāties, kaut kādas 20 reizes jau tas lifts ir plīsis.”

Aivars pats dzīvo devītajā stāvā, un, ja nākas kāpt, tad vairākas reizes piestāj, lai atpūstos. Vīrietis ierosina, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” varētu nākamreiz viņu uznest augšā.  Uzskata, ka lifta remonts veikts nekvalitatīvi un kuru katru brīdi tas atkal var nedarboties.

Aivars
ziņo par liftu, kas bieži nedarbojas

Es vēl ne reizi neesmu iesprūdis, bet 23. aprīlī gan cilvēki palika liftā. Labi, ja ir telefons un var piezvanīt avārijas dienestam, jo liftā ir norādīts numurs. Bet ja kādam nav telefona? Tad atliek vien sēdēt un dziedāt.

“Bez Tabu” kāpņu telpā satiek kaimiņieni, kura apstiprina, ka ar liftu tiešām regulāri notiek dažādas ķibeles. “Piemēram, es uzspiežu piektā stāva pogu, izslēdzas gaisma, un lifts nekustas nekur. Pat tagad, vakar un aizvakar,” tā Tatjana.

Kaimiņienes teikto apstiprina liftu avārijas dienesta dispečere, izsaukumi no Keldiša ielas trešā nama tiek saņemti salīdzinoši regulāri, un pēdējo reizi ziņots par to, ka nedarbojas piektā stāva poga. “Bez Tabu” tiek savienoti ar darbu vadītāju, kurš nevar garantēt, ka lifts turpmāk strādās kā nākas.

“Visādi var gadīties, tas jau ir vecs lifts, tam jau kaut kad var nākamā lieta salūzt. Iedomājieties, ja jūs brauktu ar 40 gadus vecu mašīnu, jums kaut kas salūst, jūs saremontējat bremzes, nākamajā dienā izpūtējs var nokrist,” skaidro liftu apkalpošanas darbu vadītājs Juris Indriksons.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis

Lielākie darbi ir veikti pagājušogad, protams, ka vizuālais ir tas, kas ir redzamais. Bet būtiskākie darbi ir tie, kas nav redzami. Šajā ēkā ir mainīti gan kabīnes celšanas mehānismi, troses, pretsvara atsperes, ātruma ierobežotājs, tur ir virkne tehnisko darbu, kas ir veikti, lai šo liftu būtu droši ekspluatēt.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns norāda, ka lifts ir paaugstinātas bīstamības objekts, tāpēc regulāri tiek uzraudzīts, un detaļas, kas savu laiku nokalpojušas, tiek mainītas pret jaunām. “23. aprīlī ir nomainīts ātruma ierobežotājs, un dzīvokļa īpašniekiem par šo darbu nav bijušas nekādas izmaksas, jo tas tika darīts garantijas ietvaros, un šobrīd mums ir jāskatās, vai turpināsies šādi pieteikumi par to, ka ir kaut kādi bojājumi,” skaidro Krists Leiškalns.

Norāda, ka šāda veida problēmas mēdz rasties tad, ja lifts netiek lietots atbilstoši drošības noteikumiem. Dzīvokļu īpašnieki jebkurā brīdī var lemt par lifta nomaiņu pilnībā, taču tādā gadījumā jāparedz arī finansējuma avots. “Ņemot vērā to darbu apjomu, kas jau ir izdarīts, šīs nebūtu prioritārais jautājums šajā ēkā,” tā “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis.

0 Komentāru