Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

10 komentāri

Valsts vides dienests ar sludinājumu portāla palīdzību meklē Radiācijas drošības centra dežurantu. Sludinājuma teksts piesaistījis citu uzmanību, nevis ar kārdinošo vakanci, bet gan tās augstajām prasībām.

Sludinājumā norādīts, ka dežuranta amata kandidātam vēlama augstākā vai iesākta augstākā izglītība dabaszinātnēs vai medicīnā. Priekšrocības pretendentiem, kuri studiju laikā apguvuši kodolfiziku un radiācijas fiziku, radiācijas ķīmiju, radiobioloģiju vai medicīnas fiziku.

Atalgojums – 400 eiro pirms nodokļu nomaksas, norādīts arī, ka darbs ir pilnas slodzes. Darba pienākumos ietilpst radiācijas monitoringa staciju darba uzraudzīšana, informācijas apmaiņa ar starptautiskajām organizācijām radiācijas drošības jomā, iedzīvotāju zvanu reģistrēšana utt.

Radiācijas drošības centrā šobrīd strādā trīs dežuranti, bet paredzēts, ka tiek algoti četri darbinieki. Atalgojums esot atbilstošs likumam, kāds nosacīts noteiktajai amatu grupai valsts pārvaldē strādājošajiem. Turklāt dežurants strādā summēto darba laiku – septiņas, astoņas dežūras mēnesī.

Darbiniekam pienākas arī veselības apdrošināšana, piemaksas par darbu nakts stundās, svētku dienās un atvaļinājuma pabalsts. Bet mulsinošākas par nelielo atalgojumu ir no dežuranta prasītās specifiskās zināšanas. Šī brīža trīs dežuranti studē šajās jomās. Var pieteikties arī bez zināšanām, bet jārēķinās, ka būs grūti uzsākt darbu.

Interneta personāla atlases uzņēmuma CV-online vadītājs iesaka darba devējiem tomēr piedomāt pie sākotnēji izvirzītajām prasībām. Darba devēji sludinājumos iekļauj plašu prasību spektru, cerot, ka pieteiksies prasībām atbilstošs kandidāts. Realitātē, darba devējs ir spiests pēc kāda lika prasības samazināt, jo trūkst kandidātu.

Novērojama tendence, ka augstās prasības bieži vien pat neatbilst reālajiem darba uzdevumiem. Turklāt šobrīd vakanču skaits palielinās, savukārt potenciālo darbinieku skaits sarūk. Pieprasītākās profesijas jau vairākus gadus nemainīgi ir pārdošanas speciālisti, informāciju tehnoloģiju speciālisti, finanšu jomas speciālisti un asistējošās jomas pārstāvji.

Foto

TOP komentāri

 • mtz
  +5 +5 0

  mtz

  Cilvēkam no malas piedāvā minimumu. Bet savējam cilvēkam noteikti būtu četrciparu alga. Vienīgais savējo cilvēku neviens radinieks vai draugs neliks salīdzinoši kaitīgā amatā.
 • Jānis Ronis
 • sieviete
  +4 +4 0

  sieviete

  ta sir taapeec lai nepiesakaas gados vecaaki cilveeki...vnk izsmiekls

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl