Valsts iestādē izsniegtas aizsargmaskas no papīra, sakniedētas ar skavotāju. Kā tad tā?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

3 komentāri
Valsts iestādē izsniegtas aizsargmaskas no papīra, sakniedētas ar skavotāju. Kā tad tā?

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāja pārsteigta, ka valsts iestādē apmeklētājiem liekot aizsegt muti un degunu ar aizsargmaskām, kas veidotas no vienreiz lietojamā papīra dvieļa.

“Bez Tabu” skatītāja devusies uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi noformēt personu apliecinošu dokumentu. Pie nodaļas viņai paziņots, ja nav līdzi savas sejas aizsargmaksas, jāizmanto iestādes piedāvāto. Bijusi pārsteigta par izstrādājumu, kāds viņai iedots. Tas bijis darināts no vienreizlietojamā papīra dvieļa, abos galos sasiets ar gumiju un, lai turētos kopā, sakniedētas ar skavotāju. Apšauba šādas sejas aizsargmaskas efektivitāti cīņā ar vīrusu. Pašdarinātās sejas aizsargmaskas tiekot izsniegtas nodaļā Pārdaugavā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve skaidro, ka aizsargmaskas izgatavojuši paši darbinieki. Papildu samaksa par rokdarbiem darbiniekiem nepienākoties. Iniciatīvu aizsargmasku izgatavošanā izrādījuši tikai vienas filiāles darbinieki, lai valdītu solidaritāte un  aizsargmaskās būtu gan tie, kam tās ir līdzi, gan tie, kam nav.

Veselības inspekcijas pārstāve skaidro, ka sejas aizsargmaskas esot dažādas un to lietojums arī. Valsts iestādēs klientiem pietiktu ar higiēnisko sejas aizsargmasku, kas pasargā no siekalu izplatīšanās, taču tai nav jābūt no papīra. PMLP piedāvātā maska nepasargā no vīrusa. Lai aizsargātos no baktērijām, apmeklējot, piemēram,  ārstniecības iestādi, jālieto medicīniskā aizsargmaska, taču tā nepasargās no vīrusa. To spēj vien respirators.