Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

4 komentāri

Rīgas starptautiskās autoostas kasē Grieķijas pilsonim pārdota biļete nevis uz Dobeli, bet gan Gulbeni. Par laimi, ārzemnieks pēc kāda laika sapratis, ka iegādājies biļeti uz pavisam citu Latvijas pilsētu. Tomēr autoostas darbiniece atteikusies nepareizo biļeti samainīt.

Ar raidījumu Bez Tabu sazinājās situācijas aculiecinieks. Ivars uzgaidāmajā telpā gaidījis autobusu uz mājām, tad izdzirdējis iebraucēja centienus diskutēt ar iestādes administrāciju. Pēc Ivara teiktā, autoostas darbinieki vispār neesot sapratuši, ko grieķis skaidrojis.

Ivars, vēloties izpalīdzēt, kļuvis par tulku abām pusēm, situācija, kurā Grieķijas pilsonis nonācis, varēja beigties daudz bēdīgāk. Valodu barjeras dēļ grieķis iegādājies biļeti uz Gulbeni, nevis Dobeli. Kad sapratis, ka galamērķis tomēr nav īstais, centies biļeti apmainīt.

Autoostas darbinieces to neļāvušas, un teikušas, ka grieķim vajadzēja pašam sekot līdzi, kādu biļeti iegādājies. Viņa angļu valoda neesot bijusi perfektā līmenī, taču Ivars viņu sapratis. ”Ja strādā tādā uzņēmumā, jārēķinās, ka visi nerunā vienā valodā,” tā Ivars.

Pārbaudīt autoostas darbinieču valodas zināšanas piekritis indietis Maveriks, kurš Latvijā ieradies pirms diviem gadiem, lai studētu sabiedriskās attiecības. Viņš pats novērojis, ka 70% stacijas darbinieku runā angliski, bet dažreiz iegādāties biļeti ir grūti.

Tomēr Maveriks bez problēmām iegādājās biļeti uz Baldoni. Eksperimentā varēja dzirdēt, ka kasiere nerunā brīvi angliski, dažus vārdus viņa teica latviski, uz dažiem jautājumiem atbildēja, norādot uz pircēju displeju, bet Maveriks visu saprata.

Autoostas loģistikas daļas vadītāja, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem, skaidro, – ja atlikušas mazāk nekā divas stundas līdz reisa atiešanai, tad nodot biļetes vairs nav iespējams. Ja atlikušās vairāk nekā divas stundas, pasažieris saņem 75% biļešu vērtības.

Darba pārrunās, prioritāte tiek dota cilvēkiem, kuri zina vairākas svešvalodas, bet realitātē reti kad uz darbu kasēs piesakās cilvēki, kuri zina arī angļu valodu. Tomēr minimālo, nepieciešamo zināšanu ieguvi autoosta saviem darbiniekiem nodrošinot.

Pie katras kases uzstādīti pircēju displeji, kuri domāti, lai pasažieris pārliecinātos par iegādātās biļetes pareizību. Autoostā pieejami arī pašapkalpošanās biļešu automāti, kuri informāciju sniedz trīs valodās.

Foto

TOP komentāri

 • Vārds
  +5 +5 0

  Vārds

  Vai Grieķijā autoostā ir nodrošinātas latviešu valodas zināšanas kasieru vidū ? Varbūt ir kāds automāts biļešu iegādei latviešu valodā ?
  Bet tas , ka administrācija nespēj bez konflikta atrisināt šādu jautājumu , šķiet - barbariski , ka akmens laikmetā . Braukšanas biļetes sen vairs nemaksā kapeikas , tāpēc būtu jāmaina līdz pat pusstundai pirms izbraukšanas par pilnu cenu , savādāk tāda kā laupīšana sanāk ...
 • sabulis
  +2 +2 0

  sabulis

  Sāksim ar to ka Dobele un Gulbene neskan vienādi ne angliski ne latviski vai ne?! otrkārt nevis kasieres valodas nezinašanas pēc tas ta notika ,bet klienta stulbuma pēc,jo biļetes un naudas atlikums ,ko izdod ir jāpārbauda neatejot no kases!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Šo vēl neviens un nekur nav atcēlis!!!!!!!!!!!!! Cik nav bijis ka kasieris var 10. reizes pārprasīt- kā papagailis un atkātortot tas neko nedod,jo redziet klientam ir grūti pakustinat savas pelēkās šūnas!!!!!!!!!!!!! Un vēl nekur ārzemēs tā neauklējās it īpaši ar ārzemniekiem kā pie mums Rīgā! Piemēram Itālijā konkrēti Milānā pat jaunieši nezin angļu valodu , ja pavaicāt kā no Milānas dzelzceļa stacijas nokļūt uz Milānas vecpilsētu-tā īsti neviens jums nemācēs paskaidrot!!!!!!!!!!!! Protams tas nav tikai Itālijā arī Vācijā un Francijā un vēl daudzās citās valstīs.
 • Žanis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl