Valmieras ūdens zudumu absurds! Zagļi zog, bet sirmgalvjiem par to jāmaksā dubultā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

16 komentāri

Valmieras iedzīvotāji uzskata, ka namu apsaimniekotājs SIA ”Valmieras namsaimnieks” no viņiem izspiež naudu. Godprātīgiem rēķinu maksātājiem liek maksāt par ūdeni (ūdens zudumiem), ko nemaz nelieto. Apsaimniekotājs iet vieglāko ceļu: tā vietā, lai meklētu ūdens zagļus, izsūta milzu rēķinus visiem.

”Nauda neaug kokos, knapi savelkam galus, lai izdzīvotu, tomēr mūs vēl pamanās apzagt,” dusmīgi ir Valmieras iedzīvotāji, dzīvojoši Georga Apiņa ielas apkaimē, kuri, viens otru papildinot, sūdzas par apsaimniekotāja, kā paši saka, visatļautību.

Ar ”Bez Tabu” komandu Valmierā tiekas lielākoties sirmgalvji, kuriem, lai gan maciņš paplāns, bet godprātīgi norēķinās par komunālajiem pakalpojumiem. Par to saņem ”paldies” no ”Valmieras namsaimnieka”: liek maksāt par ūdens zudumiem, proti, starpību starp kopējo mājas ūdens patēriņu un nodotajiem skaitītāju rādījumiem.

”Kāpēc man jāpārmaksā pat cents par ūdeni, ko netērēju? Kāpēc? Lai viņi [pārvaldnieks] maksā, ja tā grib, man jāmaksā par patērēto,” sašutis ir valmierietis Aivars.

”Ūdeni sildu ar boileri, ar elektrību. Es maksāju par elektrību vairāk nekā 35 eiro mēnesī. Tas, ka viņi liek maksāt par neko, ir drausmīgi. Esmu otrās grupas invalīde, knapi turos kājās, vajadzīgas zāles, bet viņi vēl liek maksāt. Kad zvanu, saka, ka jāmaksā tik, cik sarēķināts. Viņi man atbild arī, ka mūsu mājā ir parādnieki, kas nemaksā. Ja viņi nemaksā, lai ķer viņus! Kāpēc man par viņiem jāmaksā?” sašutusi ir cita iedzīvotāja.

Uzklausītie iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc bija jātērē nauda par skaitītājiem, ja tāpat liek maksāt vairāk. Normatīvie akti nosaka, ka par ūdens zudumiem liek maksāt tiem, kuriem nav skaitītāja, kā arī tiem, kuri ilgstoši nenodod rādījumus. Tomēr Valmierā maksu par ūdens zudumiem izdala uz visiem, tā teikt, ”uz galviņām”. Tas arī ir pieļaujams, ja ūdens zagļus nepieķer blēdībās.

”Sadala ”uz galviņām”. Maksā tie, kuri klusē, bet mēs vairs neklusēsim! Iesim kaut vai uz prokuratūru! Kaut vai es nomiršu, bet savu panākšu, ka tos blēžus vienreiz atklās, lai viņi atbild par savām neizdarībām!” dusmīga ir valmieriete.

Taujāta, vai ir godīgi likt maksāt tiem, kuri saistības sedz godprātīgi, ”Valmieras namsaimnieka” pārstāve Rita Vilne teica, ka, tā kā ūdens piegādes pakalpojums mājai tiek nodrošināts, dzīvokļu īpašniekiem jāmaksā par piegādāto ūdeni solidarizējoties.

Iedzīvotāji pārvaldniekam ziņojuši par vienu no iespējamajiem ūdens zagļiem – ”Valmieras namsaimnieka” santehniķi, kurš arī dzīvo vienā no rūpju namiem –, tomēr apsaimniekotājs zādzību blēdību atklāšanā ir bezspēcīgs.

”Mēs veicam kontroles. Mūsu pārstāvis iet un skatās skaitītāju rādījumus, salīdzina ar ziņotajiem. Protams, saskaramies ar to, ka ne vienmēr iekļūstam dzīvokļos. Ir dzīvokļi, kuros vispār mūs neielaiž. Vai mēs varam konkrēti pateikt, ka notiek ūdens zagšana? Diemžēl nē, jo nevaram pieķert aiz rokas,” skaidro ”Valmieras namsaimnieka” pārstāve Vilne.

Apsaimniekotāja pārstāve iesaka iedzīvotājiem iegādāties viedos skaitītājus, kuru nolasīšana notiktu attālināti, to darbību nevarētu ietekmēt.

Foto

16 komentāri