”Vajag izdzenāt ar sūdainu mietu!” rīdzinieks sašutis par ”Rīgas namu pārvaldnieka” bezdarbību

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Rīgā, Valmieras ielā, katru lietaino dienu sagaida ar bažām. Gadu laikā viņi jau zina, ka, atgriežoties mājās, nāksies sastapties ar applūdušu kāpņu telpu, kā arī, ļoti iespējams, nāksies saņemt strāvas triecienu.

Nama iedzīvotājam Oļģertam pacietības mērs ir pilns. Viņam apnikusi ”Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieku bezdarbība. Dienā, kad vīrietis vērsies pie “Bez Tabu”, no mājas nav varējušas iziet jaunās māmiņas un bērni, jo kāpņu telpas pirmais stāvs bija pilnībā applūdis.

Oļģerts filmēšanas komandu jau laikus pabrīdināja, lai žurnālisti bruņojas ar gumijas zābakiem, ja nevēlas saslapināt kājas.

Oļģerts
Neapmierināts ar ”Rīgas namu pārvaldnieka” darbiniekiem

Kad pieskaras pie durvīm, var dabūt strāvas triecienu. Kaut kur veidojas īssavienojums. Vadi iet kaut kur zem grīdas, kas ir applūdusi. Tas notiek jau gadiem ilgi. ”Rīgas namu pārvaldnieka” birokrāti jādzen ar sūdainu koku ārā. Viņi negrib strādāt, tikai naudu ņem.

Īsi pirms filmēšanas komandas ierašanās ūdens notecējis ēkas pagrabstāvā, kam piekļuve ir tikai pārvaldnieka darbiniekiem. Problēma esot tajā, ka lietus laikā ūdens no notekām tek pa kalniņu lejā uz kāpņu telpu.

Arī šoreiz Oļģerts saņēmis kārtējo solījumu, ka situācija tikšot atrisināta, taču ticība tam vairs neesot.

”Rīgas namu pārvaldnieka” runaspersona Krists Leiškalns šobrīd atrodas trīs nedēļu garā atvaļinājumā ārpus valsts, tādēļ nevar komentēt radušos situāciju. Viņš savam kolēģim Jānim Bēniķim, kurš jau iepriekš ir publiski pārstāvējis pašvaldības uzņēmumu, ir liedzis šoreiz komentēt nama applūšanu. Tā vietā tiek iesaistīta vēl cits ”Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieks, kurš sagatavo rakstveida atbildi.

Laura Vaļuma
”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

Šīs apkārtnes ģeogrāfiskās īpašības un fizika stingri korelē ar lietus ūdens novadīšanas sistēmas spēju akumulēt nokrišņu daudzumu. Pēc šīm lietusgāzēm inženieri apsekoja mājas pamatus. Tie ir apmierinošā stāvoklī, taču, lai saglabātu to stāvokli ilgtermiņā, nepieciešams mājas pagalmā izveidot drenāžas aku un uzklāt pamatiem hidroizolāciju.

Nama iedzīvotāji esot nepamierināti ar ”Rīgas namu pārvaldnieka” darbu, taču nespējot organizēties, lai mainītu apsaimniekotāju.