“Vairāk nekā puse saslima, direktore nejūtas vainīga!” Pēc sapulcēm, kolēģu sveikšanas Covid-19 uzliesmo Krustpils pamatskolā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

25 komentāri

Pēc vairākām klātienes pedagogu sanāksmēm Krustpils pamatskolā gada sākumā mācību iestādē skolas personāla, pedagogu vidū noticis ievērojams Covid-19 infekcijas uzliesmojums. Skolas pārstāve, kura par pedagogu sanākšanu klātienē ziņo “Bez Tabu”, uzskata, ka, organizējot sapulces, skolas direktore rīkojusies bezatbildīgi. Notikušo mācību iestādē ārkārtējā situācijā nosoda arī izglītības kvalitātes uzraugi.

Raidījumā “Bez Tabu” vērsās Krustpils pamatskolas darbiniece, kura, vēloties saglabāt anonimitāti, satraukta ziņoja par saslimšanas ar Covid-19 apmēriem mācību iestādē. Viņa vaino skolas direktori Viju Stiebriņu, kura ir arī Krustpils novada domes deputāte, nolaidībā.

satraukta par Covid-19 uzliesmojumu

8., 11., 12. un arī 13. janvārī rīkoja sapulces klātienē. Šo sapulču rezultātā aptuveni pusei, iespējams, pat vairāk, jo rezultāti turpina pienākt, skolotāju ir Covid-19. Ap 20 [pedagogiem] bija [sapulcē]. Lielākā daļa no skolotājiem bija [sapulcē].

“Bez Tabu” rīcībā nonākusi skolas pedagogu “WhatsApp” sarakste, kurā tiek izziņotas sapulces. Viena pedagogu tikšanās klātienē organizēta arī aizvadītā gada pašā nogalē. Tāpat pēc divām sapulcēm notikusi kolēģu jubilāru sveikšana, liecina sarakstēs lasāmais. 25. janvārī mācību iestādē raidījumu “Bez Tabu” darbiniece informēja par apmēram 15 saslimušajiem ar Covid-19.

Satraukta par Covid-19 uzliesmojumu

Direktore pilnībā nejūtas vainīga, ka tas būtu kaut kā viņas ietekmē, ka, redz, ir slimie. Tiek ignorēts fakts, no kurienes radās saslimšana. Centrālais ir tas, ka kāds atļāvās kaut kur ārpus skolas piezvanīt, pasūdzēties.

Pieminot par ziņošanu kādam, skolas pārstāve, kura vērsās “Bez Tabu”, norādīja, par notikušo satraukts skolas darbinieks ziņojis par rīkotajām klātienes sanāksmēm un infekcijas uzliesmojumu Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD). Kārtība paredz, ka, kādam saslimstot mācību iestādē, jāziņo šai iestādei, jānosaka saslimušā kontaktpersonas un pēcāk jāpilda IKVD norādes saistībā ar slimības izplatīšanās riska samazināšanu. Skolas pārstāve pieļauj, ka mācību iestādes vadība nerīkojās pēc priekšrakstiem, ir pateicīga par IKVD aktīvu iesaistīšanos pēc sūdzības par skolā notikušo.

Pedagogu sarakstē lasāma tā cilvēka kaunināšana, kurš vērsās ar sūdzību IKVD. Visaktīvāk šo cilvēku sarakstē nosodīja direktore Stiebriņa un viņas meita, kura strādā par skolas bibliotekāri. Sarakstē lasāmi šādi izteikumi:

”Zvanīja IKVD, jau pasūdzējušies, ka es sasaucot sanāksmes un tā tālāk. Daži no mūsējiem strādā citā virzienā”; ”Nu katram noteikti ir jau padomā labais kolēģis”; “Es nojaušu, kurš tas cilvēks”; ”Šādi rīkoties ir vienkārši zemiski!”; ”Dievs nav mazais bērns – bumeranga likumi nav atcelti, tos nesauc par kolēģiem!”

“Bez Tabu” telefoniski sazinājās ar Krustpils pamatskolas direktori Viju Stiebriņu, kura arī ir saslimušo vidū. Lai gan pati inficējusies, turklāt, kā pati atzina, ar nopietnākām komplikācijām, Stiebriņa pauda, ka nenožēlo klātienes sanāksmju rīkošanu.

Vija Stiebriņa
Krustpils pamatskolas direktore

Sanāksmes mūža garumā pirmdienās vienmēr bijušas. Tas ir jau 25. gadu, kopš strādāju! Skolotājs, ja ir vesels, drīkst ierasties.

Stiebriņai atgādinot, ka var notikt arī infekcijas pārnēsāšana bez simptomiem, līdz ar to nevajadzētu paļauties uz kolēģu pausto, ka ir veseli (ja nav veikts Covid-19 tests), bet gan būtu nepieciešams piesardzības nolūkā izvairīties no lieka kontakta, Stiebriņa teica:

Vija Stiebriņa
Krustpils pamatskolas direktore

Es zinu! Varat man neskaidrot. Mēs ļoti izglītoti cilvēki, visu saprotam, bet noslēpties telpā un nevadīt kvalitatīvi mācību procesu ir noziegums, manā skatījumā!

Stiebriņa informēja, ka noris skolas akreditācijas process, un tieši sapulču klātienes formāts, viņasprāt, ir vienīgais, kurā varēja izrunāt svarīgus, ar akreditāciju saistītus jautājumus.

Vija Stiebriņa
Krustpils pamatskolas direktore

Šobrīd, esot mājās un analizējot, daži inficētie izmanto sabiedrisko transportu, kam nav savas mašīnas. Viņi pārvietojas tikai ar sabiedrisko transportu. Tas ir visbīstamāk!

Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs informēja raidījumu, ka veicis pārrunas ar Stiebriņu. Lai kādi būtu bijuši skolas direktores labie nodomi, šoreiz, viņaprāt, viņa nepamatoti riskējusi.

Nosodījumu pauž arī IKVD Uzraudzības departamenta direktors Juris Zīvarts.

Juris Zīvarts
IKVD Uzraudzības departamenta direktors

Ar skolas vadību esam to pārrunājuši. Nevaram nepiekrist, ka šādu sanāksmju rīkošana bija kļūda. Lai gan aizvien skolā noris akreditācija, tas nevar būt iemesls, lai rīkotu sanāksmes šādā formātā. Arī pašā akreditācijā ieviests attālinātais process. Ir izglītības iestādes, kurās pedagogu saslimšanas dēļ pat attālinātais mācību process nevar notikt. Šis ir kārtējais gadījums, pēc kura jāpārdomā. Gribas cerēt, ka skolas mācās no citu kļūdām.

Krustpils novada pašvaldība informē, ka visi inficētie šobrīd devušies karantīnā, pašizolācijā, kontaktpersonas, novērojot savu veselības stāvokli, atrodas pašizolācijā, savukārt skolas telpas dezinficētas. Mācību procesu šobrīd radusies situācija neskar, jo stundas notiek attālināti.

25 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"To summu ir grūti aprēķināt." Rēzekniete pieprasa kompensēt dārziņa noplūdināšanu

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"