”Vai viņai var ticēt?” Cilvēkus satrauc un mulsina kādas sievietes palīgā sauciens, kas publicēts sociālajos portālos

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

10 komentāri

Sociālie portāli ir tā vieta, kur dzirdīgu un labsirdīgu cilvēku ausis (acis) visātrāk var sasniegts kāda palīgā sauciens, ja notikusi nelaime. Bet ne visiem šādiem aicinājumiem palīdzēt var ticēt. Par to pārliecinās “Bez Tabu” skatītāji, kuriem gana aizdomīgs šķiet kādas sievietes uzrakstīts, žēlabains stāsts.

Jau krietnu laiku sociālajā portālā ir lasāms sievietes vārdā Mārīte izveidots ieraksts, kurā viņa apraksta savu sūro dzīvesstāstu. Tas ir par smagu slimību, kura viņu pieveikusi, par ārstu nelaipno attieksmi pret viņu. Par to, kā ar saimniecību un lopiem iet gauži grūti un ka nu ir spiesta lūgt cilvēku palīdzību. Pie viņas raksta ir lasāmi daudzi komentāri, kurus lasot ir skaidrs, ka daudzi ir gatavi doties viņai palīgā.

Komentāri Facebook

”Varu palīdzēt ar traukiem, bet esmu Liepāja. Arī šāds tāds dārza inventārs atrastos.”

”Kur atrodaties? Varu mēģināt palīdzēt.”

Tas, kas mulsina “Bez Tabu” skatītāju, ir komentārs, kurā kāda sieviete atstāsta sarunu ar cilvēku, kurš pazīstot sievieti. Tajā atklāts, ka kundze, iespējams, ir bijusi bordeļu īpašniece, iekritusi policijas nagos un vairākus gadus nācies pabūt valsts maizē jeb cietumā. Daži komentāros izsaka minējumus, ka attiecīgais profils izveidots tieši palīdzības lūgšanai.

“Bez Tabu” noskaidro sievietes adresi un dodas nepieteiktā vizītē lūkot, kas notiek viņas saimniecībā. Pirms tam izdodas aprunāties ar Mārītes nāburgiem un dzirdam, ka nedrīkst ticēt visam, ko viņa saka.

Sievietes kaimiņiene

”Nu, bet, ja cilvēks jau sešus gadus nav izgājis no mājām, viņa ir invalīds, ja draudzējas tikai ar datoru. Caur datoru māna laukā visu, ko var izmānīt, nu piedodiet. Man pat runāt negribas.”

Kad ierodamies pie sievietes, redzam, ka pa sētu ganās prāvs pulciņš vistu, ir aitas. Sētā rosās divi, jauni vīrieši, kuri apdara ikdienas saimniecības darbus. Pati saimniece ir istabā. Sarunā ar “Bez Tabu” viņa atstāsta to pašu, kas lasāms “Facebook”.

Mārīte
Palīdzības lūdzēja

”Man konstatēja nāvējošu vīrusu, kuru zina jau sešus simtus gadu. No tā neviens nav izdzīvojis. Tas ir meningitus encefalitus sepses. Patiesībā tie ir veseli pieci nāvējoši vīrusi.”

Pēc šā sievietes teiktā “Bez Tabu” sazinās ar ārstiem, kuri galvu vien nogroza, jo kundzes nosauktais nekādi nav nāvējošs vīruss. Tās ir trīs slimības. Meningīts, encefalīts, sepse.

Rokoties vēl dziļāk vēsturē, atklājam, ka ir lasāms ziņu aģentūras ieraksts par to, ka savulaik kāda Skolas ielas nama, kurš atrodas Rīgā, iedzīvotāji ir cēluši pretenzijas pret apsviedīgiem darboņiem par bordeļa turēšanu. Rakstā pieminēta SIA ”Paprika”. Palūkojot informāciju par attiecīgo firmu, redzams, ka tās vēsturiskā adrese ir tieši tajā pat pusē, kur sievietes mājvieta. Tur ir reģistrēta zemnieku saimniecība, kuras īpašniecei ir tāds pat uzvārds. Savukārt rakstā piesauktā sieviete Mārīte Paparde, salīdzinot fotogrāfiju, kura atrodama citos sociālajos portālos ar Mārītes foto, kurš redzams Facebook līdzība šķiet nepārprotama. “Bez Tabu” no neoficiāliem bet ticamiem avotiem ir zināms, ka tā ir viena un tā pati persona.

Mārīte
Palīdzības lūdzēja

”Jā, pagātnē es neesmu bijusi balta un pūkaina, bet tas viss ir beidzies. Tiesa piesprieda nosacītu sodu.”

Sieviete stāsta, ka neko sliktu nedarot. Naudu viņa ziedot neprasa, prasa pēc drēbēm, lietotām mantām. Tirgo pašu vāktas zāļu tējas, īpašumā ir gan mežs, gan zeme, kuru iznomā. Ņemot vērā viņas teikto, ka klājas grūti, jāprasa līdzcilvēku palīdzība, “Bez Tabu” sazinās ar Engures novada sociālā dienesta vadītāju. Viņa telefoniski pastāsta, ka attiecīgā persona nav viņu klients, palīdzību nav prasījusi. Katram pašam atliek izdarīt secinājumus, sniegt vai nesniegt palīdzību kādam palīdzības prasītājam. Jāpiebilst, ka pēc ‘Bez Tabu” apciemojuma sieviete savā “Facebook” profilā bija ievietojusi atvainošanās rakstu, visiem atzīstot, ka bijusi mānīšanās, bet šobrīd abi ieraksti – gan palīdzības lūgšana, gan atvainošanās – ir dzēsti.

Foto

10 komentāri