Vai tiešām lauku ceļi ir aizmirsti? Taurenes iedzīvotāji aizaugušo ceļmalu dēļ piedzīvo avārijas situācijas

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

26 komentāri

Taurenes iedzīvotājai Ārijai autovadītāja apliecība kabatā ir vairāk nekā piecdesmit gadu. Ceļa posmu, kas no Taurenes ezera ved uz Abrupi, viņa šķērso teju katru dienu, tāpēc ir noskaitusies, ka neviens nepļauj ceļmalas!

Raidījums “Bez Tabu” Taurenes pagastā viesojās jau pirms diviem gadiem. Ārijas kundze skaidro, ka uzreiz pēc nedēļas zāli nopļāva, taču tagad tā vairs neesot aiztikta.

Ārija
nejūtas droši uz ceļa

Braucot ārā no krustojuma, kas ved uz Abrupi, mēs neko neredzam! Ja brauc mašīna, tad to nav iespējams pamanīt ne no kreisās, ne labās puses. Ir jāizbrauc gandrīz līdz galvenā ceļa vidum, lai to braucošo automašīnu. Ceļš ir ļoti noslogots, mašīnas brauc pietiekami ātri, tāpēc sadursmes ir neizbēgamas!

Arī kaimiņiene Lilija aizaugušo ceļmalu dēļ nepamanīja pretī braucošo autobusu un cieta sadursmē!

Lilija
cieta sadursmē

Vienu reizi par mata tiesu izvairījos no avārijas, šeit braucot jau neko nevar redzēt! Taču iepriekš es līkumā apgāzos uz sāna, virsū uzskrēja autobuss. Es septiņus kilometrus no šī krustojuma dzīvoju un neviena ceļmala nav nopļauta!

Starp citu, par garo zāli un citām likstām ir iespējams ziņot arī uz Latvijas Valsts ceļu informatīvo tālruni 80005555, to izdarīja arī Ārija.

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

Minētajam ceļa posmam ir C uzturēšanas klase, līdz ar to normatīvais akts LVC neuzliek prasības veikt pļaušanu. Tomēr un apzinoties satiksmes drošības prasības, LVC organizē nomaļu pļaušanu vismaz 1 reizi vasaras sezonā.

Ārijas kundze nesaprot, kāpēc pļaušana notiek rudenī, nevis jūnijā, lai novērstu bīstamību!

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Pļaušanas darbi jau izsenis tiek veikti aktīvā veģetācijas perioda beigās, kad zāle vairs tik ļoti neaug, lai nodrošinātu arī pretkūlas pasākumu realizāciju. Vasaras pirmajā pusē (t.i., jūnija vidū-beigās) lielākoties tiek pļauti tikai valsts galvenie autoceļi, kuriem sezonas noslēgumā veic atkārtotu otrreizēju pļaušanu.

Pļaušanas biežumu un platumu nosaka arī finansējums. Kā zināms, valsts ceļu tīkls jau ilgus gadus tiek uzturēts nepietiekama finansējuma apstākļos, līdzekļu nepietiek, lai veiktu visus nepieciešamos darbus, tostarp, lai būtu iespējams biežāk pļaut zāli ceļa nodalījuma zonās.

Pļaušanas darbi gar ceļu Rauna-Taurene-Abrupe (V299) ir plānoti septembrī, paziņo LVC.

26 komentāri