“Vai tiešām jāgaida nelaime?” Vecrīgas iedzīvotāji ziņo par bīstamu graustu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Vecrīgas iedzīvotāji kopš 2015. gada regulāri ziņo Rīgas pašvaldībai par ēku, kuras tehniskais stāvoklis apdraud apkārtējos iedzīvotājus. 2018. gadā viena no ēkas pusēm iebruka. Tolaik atbildīgie dienesti solīja mājas saimniekam par pienākumu uzlikt bīstamību novērst. Jāatzīmē, ka tas netika izdarīts. Pavisam nesen piecos no rīta daļa mājas atkārtoti iebrukusi. Apkārtējie uzdod jautājumu: vai tiešām dome gaida nelaimi?

Ēka, par kuras stāvokli “Bez Tabu” ziņo apkārtnes iedzīvotāji ir kultūras mantojuma sarakstā. Piešķirtais statuss liedz ēku demontēt, taču, ja novērotas bīstamības, mājas īpašniekam tās ir jānovērš. Kā stāsta Andris, kas strādā pretī graustam, nekādi drošības pasākumi neesot veikti. Tāpat Andris atklāj, ka nereti tūristi bīstamajai mājai gājuši klāt, kādreiz pat bezpajumtnieki gājuši iekšā.

Šobrīd iebraukšana mājas sētā, kas atrodas blakus graustam, ir slēgta. Teritorija norobežota ar drošības lentēm, taču fakts, ka iebraukt pagalmā nevar, sagādā pamatīgas galvassāpes blakus esošajam restorānam.

Māris
restorāna īpašnieks

Šis ir galvenais piebraucamais ceļš, lai piegādātu preces. Šobrīd mēs to nevaram izmantot, preču piegāde notiek pa centrālajām durvīm, bet tas nav pieļaujami.

Rīgas domes Īpašumu departamentā stāsta, ka māja kopš 2015. gada ir atzīta par graustu. Tā pieder juridiskai personai, kura maksā paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli – 2500 eiro gadā.

Pārstāvis Boriss Maizenbergs norāda, ka 2018. gadā īpašniekam lūdza bīstamību novērst. Viņš to neizdarīja, tāpēc darbus veica Īpašumu departaments, piestādot rēķinu ēkas īpašniekam.

Šobrīd īpašniekam atkārtoti lūgts ēku sakārtot. Īpašumu departamenta rīcībā esošā informācija liecina, ka mājas saimnieks noslēdzis līgumu ar būvkompāniju, kura izstrādās nepieciešamo dokumentāciju.

0 Komentāru