“Vai tādiem cilvēkiem jāstrādā policijā?” Pēc stūrēšanas alkohola reibumā Carnikavas pašvaldības policijas darbiniekam izdodas saglabāt darbu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri

Ceļu policija pieķērusi Carnikavas pašvaldības policijas darbinieku Aivaru Grīnberbu, vadot automašīnu alkohola reibumā. Inspektoram liegts gadu sēsties pie automašīnas stūres, tāpēc viņš vairs nevar pildīt darba pienākumus, kuros ietilpst operatīvā transporta vadīšana. “Bez Tabu” redakcija saņēmusi vēstuli, kurā teikts, ka vadība Aivaru Grīnbergu iekārtojusi citā amatā, lai viņš nezaudētu darbu.

Carnikavas pašvaldības policijas priekšnieks ar “savējiem” klusi iecēla inspektoru Aivaru Grīnbergu amatā par lietvedi, lai ar transportlīdzekli nebūtu jābrauc. Vai tiešām tādiem cilvēkiem ir jāstrādā policijā?

Carnikavas pašvaldības policijas darbinieka Aivara Grīnbergā izelpā konstatētas 0,7 promiles alkohola. Inspektors vadījis privāto automašīnu, nepildot dienesta pienākumus, tomēr vietējie iedzīvotāji uzskata, ka sods būtu jāsaņem un fakts, ka inspektors nebijis darbā neesot uzskatāms par vainu mīkstinošu apstākli.

Alojs
Carnikavas iedzīvotājs

Es uzskatu, ka viņam jāsēž cietumā vismaz piecus gadus!

Ierodoties Carnikavas pašvaldībā, priekšnieks Gints Dzirkalis darbinieka Aivara Grīnberga pārkāpumu sauc par pieļautu kļūdu, taču faktu, ka tieši pēc braukšanas pie stūres alkohola reibumā, ticis pie cita amata – par vienkārši sakritību.

Carnikavas pašvaldības policijā esot bijusi brīva vakance uz lietveža amatu. Lai pildītu darba pienākumus, neesot nepieciešama autovadītāja apliecība. Tāpēc priekšnieks kopā ar personālvadību pieņēmis lēmumu piedāvāt Aigaram Grīnbergam šo darbu. Viņš tam piekritis.

Gints Dzirkalis
Carnikavas pašvaldības policijas priekšnieks

Mēs neredzējām nekādus iemeslus, lai to nedarītu.

Par braukšanu alkohola reibumā, inspektors ticis sveikā cauri bez soda vai aizrādījumiem. Priekšnieks stāsta, ka Aivars Grīnbergs jau uzsācis pildīt jaunā amata darba pienākumus.

“Bez Tabu” sazinājās ar bijušo Valsts policijas priekšnieku un pašlaik esošo Valsts policijas priekšnieka konsultantu Juri Rekšņu, kurš stāsta, ka gadījumos, ja Valsts policijā strādājoša persona tiek pieķerta braucam ar automašīnu esot alkohola reibumā – bez soda neiztikt.

Juris Rekšņa
Bijušais Valsts policijas priekšnieks

Sods jebkurā gadījumā būtu jāsaņem. Esošā prakse Valsts policijā ir tāda, ka par alkohola lietošanu, īpaši, ja darbinieks atradies pie automašīnas stūres; prakse parāda to, ka šādi cilvēki tiek atbrīvoti no dienesta. Dzīvē visādi gadās – var būt visādi apstākļi. Šis konkrētais gadījums ir jāpaskatās, kāpēc priekšnieks, šajā situācijā ir bijis tik labs pret padoto.