Vai Sadales tīklu patvaļa? Vīri ar zāģiem brutāli noposta privātīpašumā augošu ozolu!

4 komentāri
Vai Sadales tīklu patvaļa? Vīri ar zāģiem brutāli noposta privātīpašumā augošu ozolu!
Foto: Ekrānuzņēmums

Elektrolīniju attīrīšana no kokiem, lai tie, lielā vēja gāzti, nepārrautu vadus, ir nepieciešama un atbalstāma. Ja koki izzāģējami mežos, lielākoties nevienam nav nekādu pretenziju. Bet – kā ir ar privātīpašumu? Ja vēl ir situācija, kad līnija ierīkota mājas tuvumā, un pie tās aug vien retais koks? Tad ar zāģi var iet un nākt, kad grib? Un zāģēt, kā grib? Šādi koku gāzēji nupat ”izpaudušies” Stalbes pusē. Turklāt viņu darbības ir novedušas pie rezultāta, kurš nevienam pat ļaunākajos sapņos nav rādījies.

Šoks un neizpratne par notikušo pārņem saimniekus, kad tie pārrodas mājās Stalbes puses Ezeriņos. Kamēr mājās neviena nav bijis, te ieradušies vīri ar zāģiem un pamatīgi apskādējuši sētā gadu desmitiem augušu ozolu. Dižzaris bijis gan māju saimnieku lepnums, gan ciemiņu un kāzinieku iecienīta fotografēšanās vieta. Kokam zari apzāģēti vienā pusē un samesti, kur pagadās.

Saimnieks jau paspējis izpētīt, ka likumā noteikts, – šajā gadījumā tik brutāli koks nav bijis jāposta. Ārpus apdzīvotas vietas līnijas aizsargjosla ir 6 metri, bet pilsētā 2,5 metri. Viņš pats sekojis līdzi, lai zari neķeras vados, pats arī tos īsinājis. Vīrietis bija viens no tiem zemju īpašniekiem, kuriem pirms darbu uzsākšanas bija jāzvana un jābrīdina, kad darbi notiks. Bet neviens nav pacenties sazvanīt.

Foto

Līnijas uzturēšanas darbus fiziski neveic Sadales tīkli. To dara konkursa kārtā izvēlēts apakšuzņēmējs.

Laura Ķerpe, Eko celtnieks darbu vadītāja

Firma viņu bija brīdinājusi rakstveidā. Viņš bija sazinājies ar mums, un mums viņš pirms darbu veikšanas telefoniski bija jāpabrīdina, kad ieradīsimies zāģēt. Tā ir mana vaina, ka es to neizdarīju, bet uz koka bija atzīme, ka tas jāzāģē, mēs to izdarījām.

Pēc notikušā šeit braukuši arī darbu veicēji, Sadales tīklu nolīgtās firmas priekšnieki. Savu vainu mutiski atzinuši. Sēduši runāt par kompensācijām, bet atkārtotā reizē atbraukuši ar cedeli, kur nav ne pušplēsta vārda par savas vainas atzīšanu.

Sarunas tā ar palikušas, kā tautā saka, uz jautājuma zīmes, bet ir skaidrs, ka šoreiz Sadales tīklu piesaistītais uzņēmējs ir pieļāvis pamatīgu kļūdu. Vai abi uzņēmumi, gan Sadales tīkli, gan Eko celtnieks, pratīs ar godu iziet no situācijas kompensējot izdarīto?

Tas nu nav skaidrs, jo sižeta gatavošanas dienā esam saņēmuši ziņu, ka absolūti negaidīti Ezeriņu saimnieks, akmeņkalis Aivars Kerliņš, ir aizgājis mūžībā. Viņš ir pamatīgi pārdzīvojis nodarīto postu. Vai starp abiem notikumiem ir bijusi kāda likumsakarība, skaidru atbildi gan neviens vairs nespēs sniegt.

Raidījuma Bez Tabu komanda izsaka visdziļāko līdzjūtību Aivara Kerliņa tuviniekiem!

Video