“Vai partijai nevajadzētu likt sakopt šo vietu?” Atpūtnieks uziet milzu atkritumu kaudzi mežā, to apsedz politiskās partijas plakāts

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

Atpūtnieks raidījumam ”Bez Tabu” ziņo par sadzīves atkritumu kaudzi mežā Vecumnieku pagastā. Kāds uz mežu atvedis dažāda veida nevajadzīgās mantas, starp tām arī milzīgs kādas politiskās partijas reklāmas plakāts. Partiju apvienība “PCTVL” pirms vairākiem gadiem pārtapa par “Latvijas Krievu savienību”.

Helmutu sadusmo katra zemē ieraudzītā, nomestā plastmasas pudele vai skārdene, bet pavisam nesen, vēloties apskatīties, vai mežā Vecumnieku pagastā nav uzradušās gailenes, uzgājis pamatīgu cūcību.

Helmuts
atradis izgāztuvi mežā

Lūk, šeit mēs redzam šo “skaistumu”, kas taču speciāli ir vests uz šejieni! Vai tiešām šīm partijām nevajadzētu likt atbraukt un sakopt šo vietu? Un vēl par sodu varbūt arī pārējās vietas! “Tautas saskaņas partija”, “partija Līdztiesība”, “Latvijas Sociālistiskā partija”. Lūdzu, priecājieties!

Mežā izgāzta pamatīga atkritumu kaudze: bērnu grāmatas, sadzīves tehnika, mēbeles, apģērbs. Diemžēl nav atrodama kāda konkrēta adrese, no kurienes tas viss nācis, taču Helmuts norāda, ka pilnīgi pietiek ar milzīgu politisko reklāmu.

Visticamāk, plakāts saglabājies no 2002. gada 8. Saeimas vēlēšanām, kurās partiju apvienība “PCTVL” vēlēšanu sarakstā startēja ar 2. numuru. Vēlāk tā tika pārveidota par “Latvijas Krievu savienību”.

“Bez Tabu” sazinājās gan ar Centrālo vēlēšanu komisiju, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, jautājot, vai ir kāds likums, kas nosaka kārtību, kādā partijām jāutilizē aģitācijas materiāli, taču abās iestādēs norādīja, kas tas ir attiecīgās partijas īpašums un arī atbildība.

Ļubova Ždanova
LKS sekretāre

Mums ir zināms tikai to reklāmas plakātu, kuri glabājas mūsu ofisā, liktenis. Tie tika saglabāti mūsu arhīvos un nekad netika utilizēti. Par tiem materiāliem, kuri bija palikuši citos “PCTVL” apvienības partiju birojos, mums nekādas informācijas nav.

Uz jautājumu, vai partijas arhīvam nenoderētu vēl viens plakāts, “Latvijas Krievu savienības” sekretāre atbild, ka izskatīs iespēju to utilizēt, ja “Bez Tabu” norādīs konkrētu lokāciju. Latvijas Valsts mežu pārstāvis Tomass Kotovičs aicina iedzīvotājus, ziņojot par līdzīgām situācijām, norādīt pēc iespējas precīzāku izgāztuves atrašanās vietu.

Tomass Kotovičs
Latvijas Valsts mežu pārstāvis

Paldies, mēs esam saņēmuši koordinātas, šodien mūsu cilvēki to vietu apsekos, pārbaudīs, jo varbūt, ka var arī atrast, kurš ir vainīgs, ir gadījumi, kad tas izdodas. Un katrā ziņā šī vieta tiks savākta nākamajā reizē, kad uz to pusi brauks atkritumu savākšanas sistēma.

Varētu teikt, ka šobrīd ir izdevies apturēt mēslošanas pieaugumu mežos, taču cilvēki turpina izgāzt savus atkritumus, kur vien pagadās. Latvijas Valsts mežu pārstāvis pauž nožēlu par to, ka bieži vien starp atkritumiem ir lietas, kas citās valstīs ir nododamas depozīta sistēmā.