Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Ir pagājis kāds laika sprīdis kopš brīža, kad Jūrmalas pilsētā zilām liesmām nosvila nelegālā atkritumu kaudze. Daudzi vēl šobaltdien atminas, kā dūmu stabs bija redzams pat no Rīgas. Nu tās puses iedzīvotāji mums ziņo, ka kaut kas līdzīgs iespējams ir gaidāms vēlreiz, jo tā nebūt nav vienīgā nelegālā izgāztuve kūrorta pilsētā.

Labdien. Ieteiktu Jums painteresēties par to, kas notiek bijušajā Slokas celulozes fabrikas teritorijā. Ir sajūta, ka pēc nelegālās izgāztuves nodegšanas visi mēsli tiek vesti uz fabriku, kur jau tā izskatās kā pēc kara!

Tā Bez Tabu raksta skatītāji, kuri paši kameras priekšā stāties nevēlas. Par to, ka bijušajā Slokas celulozes rūpnīcas teritorijā valda pamatīga mēslaine, Bez Tabu pārliecinājās jau tālajā 2010. gadā. Te atgriežoties atkal, ir skaidrs, ka nekas nav mainījies, ir kļuvis tikai sliktāk… Visu teritoriju klāj atkritumu kalni, drupas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Celuloze un Doņeckas skati

Acīm paveras vairāk nekā divus metrus augstas celulozes (plastmasas maisiņu) atliekas. Ir absolūti skaidrs, ka, ja kāds ”nejauši” izmetīs sērkociņu vai degošu izsmēķi, Rīgā atkal varēs skatīt, kā dūmo Jūrmala. Savukārt otrā ceļa pusē uzskatāmi redzami vismaz četrus metrus augsti būvgružu kalni.

Arī ēkās skats nav tas pievilcīgākais. Visās malās atkritumi, kuri deguši, izgāztas sienas. Pamestajos angāros droši varētu uzņemt kara filmu. Kaut vai par to pašu Doņeckas lidostu un kaujām tajā.

Nevar vai negrib?

Pēc Bez Tabu zvana teritoriju nupat apciemojis Valsts vides dienests, pieķēruši kādu kravas auto šoferi, kurš te vēlējies izgāzt atkritumus. Ja jau gadiem ir zināms, ka te ir nelegāla izgāztuve, kamdēļ tā nav likvidēta? Jānis Lediņš, Jūrmalas pilsētsaimniecības un drošības komitejas priekšsēdētājs skaidro, ka:

”Sāksim ar to, ka tur ir ļoti daudz īpašnieku un pašvaldības policija ir noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus. Kā arī informējusi Valsts vides dienestu, ka ir tāda situācija un lūgusi, lai VVD piedalās lietvedību izskatīšanā.

Valsts vides dienests uz to ir atbildējis, ka mēs savas lietvedības varam izbeigt, ka tā ir viņu kompetence un viņi šo situāciju risinās paši.”

Elmārs Jasinskis
VVD pārstāvis

Uz doto brīdi zemes īpašniekiem ir uzdots teritoriju sakārtot. Tas jāizdara līdz šā gada 25. septembrim. Šajā teritorijā nedrīkst ievest nekādus atkritumus.

Vienalga vai sadzīves, vai būvgruži. Jāizved viss. Atkritumi, būvgruži. Ja to neizdarīs, sekos sodi, kuri juridiskai personai var sasniegt pat 10 000 eiro.

No kūrorta pilsētas par atkritumu galvaspilsētu?

Bet kamdēļ šāda kustība uzsākta tikai tagad? Skaidras atbildes nav. Gribas Jūrmalas domes darbiniekiem atgādināt, ka šāda veida apjomīgas nelegālās izgāztuves pilsētā ir bijušas jau iepriekš. Slokas iela 51, teritorija, par kuras sakārtošanu cīnījās arī Bez Tabu.

Nosvilusī mēslaine u.c. Vai tiešām dabas piemēslotāji ir tik izveicīgi un atbildīgie cilvēki tik aizņemti ar darbiem, ka neviens to nav pamanījis?

Foto

TOP komentāri

 • Sanita Upe
 • Vilnis Priede
  0 0 0

  Vilnis Priede

  Un no kurienes viņiem to zināt,sabiedriskajā transportā nebraukā, ar tantiņām parkā nekontaktē.............................sak' no šās pasaules atrāvušies nu pilnībā...............
 • s
  0 0 0

  s

  Iedzivotājiem un VVD jāuzmanās.Cik dienas pirms noteiktā termiņa aizdegās iepriekšējā izgāztuve? Vai Truksnis un Co dūmos no zaļa nav krāsu mainijis?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl