Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Lai cik skumji nebūtu, Latvijā vēl joprojām ir daudz graustu, kuri nedara godu. Par vienu šādu ēku mums ziņo skatītāji, kuri pamanījuši nebūšanas. Runa ir par bijušo sanatorijas ”Līva” ēku Ķemeros. Pamatīgs monstrs, kuru uzbūvēja padomijas gados un kas ļoti ilgu laiku stāvēja pamests. Tagad tur rosās dažāda traktortehnika, un izbrīnu rada tas, ka teritorijā, neskatoties uz bīstamību, var iekļūt teju ikviens.

Daudzstāvu ēku komplekss, kurš atrodas Ķemeros, visos laikos ir bijis kā magnēts tiem, kuriem patīk ložņāt pamestās ēkās. Tās būvēt sāka 1975. gadā, un būvniecība ilga desmit gadus. Sākotnēji kompleksu, kurā bija paredzēts ierīkot sanatoriju, nosauc pat Latviju, vēlāk pārdēvē par Līvu. Deviņdesmito gadu sākumā sanatorija tika slēgta kā nerentabla un privatizēta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tai vairākas reizes ir mainījušies īpašnieki, taču līdz šim neviens nav izrādījis rūpes par ēkas saglabāšanu un apsaimniekošanu. Pakāpeniski izzagta, izdemolēta, piedrazota un grafiti zīmējumiem rotāta ”Līva” ilgu laiku ir izskatījusies bēdīgi un biedējoši, līdz 2015. gada otrajā pusē kompleksa īpašnieks, SIA ”Ironsloks” nojauca daļu ēku.

Jums ar galvu viss ir kārtībā?

Tieši uz turieni dodas Bez Tabu, jo saņemts signāls par to, ka būvlaukumā var iekļūt ikviens. To pierāda internetā atrodami video, kuri tapuši pēc pirmās kompleksa daļas nojaukšanas. Par to, ka laukumā iekļūt var pārliecināmies ejot pa blakus teritorijā esošo gājēju/velosipēdistu celiņu. Neviens Bez Tabu netraucē graustam pieiet teju 50 metru attālumā. Tikai tad parādās kāds vīrietis strādnieku drānās.

 • Vīrietis: Labdien. Jums ar galvu viss ir kārtībā?
 • Žurnālists: Mums?
 • Vīrietis: Jā.
 • Žurnālists: Mums viss ir kārtībā.
 • Vīrietis: Ko jūs te darāt?
 • Žurnālists:TV3, Bez Tabu. Kas jūs būtu?
 • Vīrietis: Jums tas interesē? Ko jūs šajā teritorijā darāt?
 • Žurnālists: Nekas nenorāda, ka te nedrīkst nākt. Tāpēc jau mēs esam atbraukuši lai pārbaudītu, cik šī teritorija ir pieejama.
 • Vīrietis: Ļoti brīvi?
 • Žurnālists: Ļoti.
 • Vīrietis: Es jūs nepamanīju?
 • Žurnālists: Pamanījāt. Tad, kad mēs jau bijām pienākuši pie paša grausta.
 • Vīrietis: Vai tad?
 • Žurnālists: Tieši tā.

Nevēlamais medijs un meli

Vīrietis apstāsta, ka tad, kad pirms vairākiem gadiem uzsākās nojaukšanas darbi, žogs ir bijis, bet to regulāri nozaguši. Nepārtraukti apsargāt nav iespēju. Vienīgā vieta, kur žogs ir uzlikts daļēji, ir pie iebrauktuves teritorijā. Kad to filmējam, neapmierinātību ar to sāk izrādīt kāds cits kungs. Sākotnēji aizsedzot plakātā rakstīto informāciju, vēlāk nekaunīgi stājoties priekšā kamerai.

Viņš aiziet tikai tad, kad saprot, ka zvanām Jūrmalas pašvaldības policijai. To, ka Bez Tabu klātbūtne šeit nav vēlama nopratām jau iepriekš, kad zvanījām uz kontakttālruni, kurš norādīts plakātā. Sarunas laikā kontaktpersona klaji meloja.

 • Kontaktpersona: Tagad tur nekā nav. Viss ir nojaukts.
 • Žurnālists: Arī tā pēdējā māja ir nojaukta?
 • Kontaktpersona: Jā, viss ir nojaukts.

Klātienē gan redzam pavisam citu ainu. Mūsu klātbūtnē cilvēki, kuri atrodas teritorijā sakāpj mašīnā un aizbrauc. Kad ierodamies adresē, kur jābūt firmai redzam, ka tā ir privātmāja, no kuras laukā neviens nenāk.

Parādu jūra un tiesvedības

Jūrmalas domes pilsētplānošanas nodaļas vadītāja atklāj, ka ar ēkas īpašniekiem ir problēma.

Vita Zvejniece

Šajā gadījumā īpašniekiem, visticamākais, būs kārtējais brīdinājums. Es paskatījos, ka pēdējais ir bijis šī gada aprīlī. Tas sliktākais ir tas, ka viņi nupat ir kļuvuši par nodokļu un zemes nomas maksas parādniekiem. Ir jau bijis tiesas process, kurā pret viņiem ir uzsākta parādu piedziņa.

Pārbaudes būs gan no būvvaldes, gan Valsts darba inspekcijas puses. Bez Tabu pamana, ka būvlaukumā esošajiem vīriešiem nav pat ķiveru.

Foto

TOP komentāri

 • ....
 • Anete
  0 0 0

  Anete

  un kā ir ar Rēzeknes centrā = pilsētā atrodošos objektu pie MAKSIMA XXL - regulāri deg..ļožņā visi pēc kārtas.. nekādas uzraudzības un tālu no blakus esošajām piecstāveneēm nemaz nav jāiet..
 • Bubulis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl